Advert

‘Bu hareketin 5 bin 318 şehidi var’

Kongrede duygu yüklü konuşma yapan MHP FEthiye ilçe başkanı ve başkanlığa tekrar aday olan Cengiz Çay, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı. Başkan Çay, “17 Nisan’dan sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde rejim değişikliği yoktur, sistem değişikliği vardır. O sistemin altına ülkücü hareket mührünü vurmuştur” dedi.

‘Bu hareketin 5 bin 318 şehidi var’
‘Bu hareketin 5 bin 318 şehidi var’ Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1704 kez okundu.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ile MHP Muğla İl yönetiminin katıldığı ilçe kongresine; MHP Fethiye ilçe yönetimi, ilçe teşkilatı üyeleri ve Fethiye’deki bazı oda ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Kongrede konuşan MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, “MHP’nin üzerinde oynanan oyun ne ise Türkiye’nin üzerinde de oynanan oyunun aynısını beyninizden hiçbir zaman çıkarmamanızı istiyorum. Çünkü MHP Türkiye cumhuriyeti Devletinin emniyet sibobudur. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin emniyet sibobuyla oynamaya kalkanlar önce MHP’nin sibob ayarlarıyla oynamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sibop ayarlarıyla oynamaya kalkışanlara ve MHP’ye ayar vermeye çalışanlara buradan sesleniyorum: Sakın ha ülkücüler beş dakika düşünür bir dakikada icraata geçer. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ile özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra üzerine kademe kademe giderek bunu 1 Kasım’dan sonrasıyla yoğunlaştırdılar. 7 Haziran seçimlerinde bizi HDP ile koalisyon olmadı diye yargılayan arkadaşlarımız şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Halk TV’nin, Sözcü gazetesinin peşine takılmışlar ve onlarla beraber seyrediyorlar. Yazıklar olsun! Bu hareketin 5 bin 318 şehidi var. Ben dava adamıyım diyen adamlar; liderine, teşkilatına ve doktrine sahip olacaktır. Şimdi 16 Nisan referandumda kendilerine değer veriyorlar. 17 Nisan sabahı bunların hepsini birer peçete gibi atacaklar ama yarın gene bunları kullanalım diye bir kenarda tutarlar.” diye konuştu.

ÇAY; “İNGİLİZ, RUS, ALMAN AJANLARI TÜRKİYE’DE CİRİT ATAMAYACAK”

Çay; “Tutturmuşsunuz yarınız hayır diyecekmiş yarınız evet diyecekmiş. Bizim için hiç önemli değil. Evet deseniz de Allah razı olsun hayır deseniz de Allah razı olsun. Ama Türkiye’nin başka gidecek hiçbir yeri yok. Devlet Bahçeli ‘evet’ dedi diye ‘hayır’ diyorlar. Birde 40 yıllık dava adamıyım diyorlar. Ben bugün varım yarın yokum. Ama benim ülke ocakları başkanım, gençlerim bu hareketin sigortası olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Biz çocuklarımıza vasiyet ettik. Eğer biz bu hareketi iktidar edemeden ölürsek siz bu hareketi iktidar etmeden yanımıza gelmeyin dedik. Bu kadar kararlı bir örgüt yapısı kim tarafından yıkılabilir? Bu örgütü ne CIA, ne MOSSAD, ne de KGB tenezzül bile edemez. İnanın arkadaşlar 17 Nisan’dan sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde rejim değişikliği yoktur, sistem değişikliği vardır. O sistemin altına ülkücü hareket mührünü vurmuştur. Bundan sonra Türkiye’de İngiliz, Rus, Alman ajanları cirit atamayacaktır. Fethullahçı yapılanma adı altında ülkeyi ele geçirmek isteyen Vatikan temsilcileri siyasi ayağı da tek tek yargılanacaktır.” ifadelerini kullandı.

MHP olarak ‘Evet’ kampanyalarını ayrı yürüttüklerini belirten MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, 16 Nisan Anayasa referandumunda MHP’nin çalışmalarından bahsetti. Erdoğan; “Bu süreçte öncelikle herkes siyaset konuştu. 18 maddenin içeriği konuşulmadı. Dolayısıyla ilk başta ‘hayır’ önde gibiydi ama paketin içeriği görüldükçe ve bundan sonra Türkiye’nin önüne gelecek diğer şeyler ortaya çıktıkça milletimiz bu paketin Türkiye için faydalı olduğunu, üniter yapımızı koruyacağını anladıkça ‘evet’ oyları yükseldi. 16 Nisan Pazar günü akşamı bu paketin halk tarafından olumlu oy alarak çıkacağına inanıyorum” dedi.

Erdoğan; “Dün 2011 yılında kurulan anayasa uyum komisyonuna anayasanın ilk 3 maddesini değiştirmeyi teklif edenler, dün 2011’de kurulan komisyona Anayasa’dan ‘Türklüğün’ çıkartılmasını teklif edenler, dün federasyonun önünü açacak 126 ve 127’nci maddelerin değişmesini isteyenler bugün anayasanın ilk 4 maddesini, üniter yapıyı, Anayasa’daki Türklüğü ve federasyonun önünü kapatan 126 ve 127’nci maddelerin yerinde kalmasını sağlayan MHP’yi ihanetle itham ediyorlar. Bu kabul edilebilir bir itham değildir” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık