Advert

Fethiyeli hemşire adayları Almanya’da

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde “Buz Dağının Görünmeyen Yüzü Çölyak Hastalığı ve Bakım Uygulamalarına Güneş Olacak Eller Stajı” başlıklı proje için, Muğla’nın Fethiye ilçesinden hemşirelik bölümü 12. Sınıf öğrencileri Almanya’ya gitti.

Fethiyeli hemşire adayları Almanya’da
Fethiyeli hemşire adayları Almanya’da Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4663 kez okundu.

Fethiye’den Özel Final Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünü yaptığı, Fethiye Özel Final Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 3 öğrenci (Cansu Dinç, Ayşe Nur Kanga, Sıla Topraktaş) Melsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 5 öğrenci ( Ömer Taşkıran, Yiğit ALP, Nergis Orhan, Yeşim Duman, Nazmiye Tunç) ve 1 refakatçi öğretmen 16 günlük staj için Ludwigshafen’e gitti.

Konuyla ilgili Almanya’da yayınlanan Postaktüel gazetesine açıklamada bulunan öğretmen Fatma Ceylan, öğrencilerin mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirecekleri mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklarına dikkat çekti.

Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde projeye ev sahipliği yapan İuventas Model Proje Koordinatörü Tekin Kaya ise, her yıl yüzlerce Avrupa Birliği projelerine destek sağladıklarına dikkat çekerek, Ülkemizin, Avrupa standartlarını yakından inceleyerek, bunları anavatanımızdaki uygulamalarla karşılaştırmalarının büyük bir kazanım olacağını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık