Advert

Kuzugöbeği Mantar Festivali Başlıyor

Fethiye’nin Üzümlü Mahallesi’nde Kuzugöbeği mantarını tanıtmak amacıyla 9’uncusu düzenlenen Kuzugöbeği Mantar Festivali bugün (Cuma) günü başlıyor.

Kuzugöbeği Mantar Festivali Başlıyor
Kuzugöbeği Mantar Festivali Başlıyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2991 kez okundu.

Fethiye Belediyesi tarafından 7-9 Nisan tarihleri arasında 9’uncusu düzenlenecek Kuzugöbeği Mantar Festivali, Üzümlü Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

Japonya’ya ihraç edilen kuzugöbeği mantarı ile yöredeki şarapçılık ve dastar dokuma ürünlerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilecek festival, konserler, belediye bandosunun yürüyüşü ve halk oyunları ekibinin gösterilerinin yanı sıra, kompozisyon, afiş ve şiir yarışmalarının ödül töreniyle renklenecek.

Geleneksel mantar çorbası ve başka lezzetlerin ikram edileceği etkinlikte, ‘Trüf Mantarları ve Eko Sistem’, ‘Zehirli Mantarlar ve Mantar Zehirlenmeleri’ konularında da paneller yapılıp, kuzugöbeği ve mantarların tıbbi önemi, dastar dokumacılığının kullanım alanları gibi konularda konuşmalar düzenlenecek. Gün boyu sürecek etkinliklerde, Üzümlü Belediye Müzesi ziyaretleri, çocuklar için sihirbaz gösterileri, yüz boyama ve oyunların yanı sıra resim, çini sergileri ve ebru atölyesi gerçekleşecek. Festivalin ikinci ve üçüncü günü ise Cadianda Dağı’nda mantar avına çıkılacak. Kuzugöbeği Mantar Festivali konserle son bulacak.

Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kuzugöbeği Mantar Festivaline tüm vatandaşlar davet edildi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık