Akdeniz Kupası Kürek Yarışları nefes kesti

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Fethiye’de düzenlenen Akdeniz Kupası Kürek Yarışları sona erdi. Fethiye Belediyespor kupalardan 5 kupayla ayrılarak, büyük başarı elde etti.

Akdeniz Kupası Kürek Yarışları nefes kesti
Akdeniz Kupası Kürek Yarışları nefes kesti Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1915 kez okundu.

Fethiye Körfezi’ndeki kürek takımları kamp alanında düzenlenen yarışmada, 17 kulüpten 280 sporcu mücadele etti. Yarışın ilk gününde kadınlar ve erkekler, 5 kategorideki bin metrelik parkurda dereceye girebilmek için mücadele verdiler. Sporculara takım arkadaşları da kıyadan alkış ve tezahüratlarla destek verdi. İkinci gün ise yarışlar sonrası kupa töreni gerçekleşti.

Buna göre; Küçük kızlarda Fethiye Belediyespor 20 puanla şampiyon okurken, ikinci takım ise 14 puanla Hereke Nuh Çimento Kürek oldu. Küçük erkeklerde şampiyon takım Şişecam Çayırova, ikinci Hereke Nuh Çimento Kürek, üçüncü takım Fethiye Belediyespor, dördüncü takım ise Beşiktaş oldu. Yıldız Kızlar kategorisinde ise, Sakarya Gençlik Merkezi 40 puanla şampiyonluğu göğüslerken, Şişecam Çayırova ikinci, Türk Balıkadamlar üçüncü, Fethiye Belediyespor ise dördüncü oldu. Yıldız Erkeklerde 39 puanla Fethiye Belediyespor kupayı kaldıran takım oldu. Genç Kızlar kategorisinde ise Sakarya Gençlik birinci, Fethiye Belediyespor ise ikinci olarak turnuvayı tamamladı.

Deniz Küreği Erkekler 4x yarışları ise nefes kesti. 1000 metrede Beşiktaş birinci, İznikspor ikinci, Fethiye Belediyespor ise bir saniye farkla üçüncü oldu. Genç erkekler kategorisinde Türk Balıkadamlar 31 puanla liderliği alırken, ikinci Fethiye Belediyespor, üçüncü Şişecam Çayırova oldu. Deniz Küreği U19 Kadınlar da Sinop Gençlik ve Spor 24 puanla şampiyon kupayı kaldırırken, U19 Erkeklerde ise Beşiktaş 30 puanla birinci oldular.

“Gelecek yıl büyük katılım olacak”

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Galatasaray ve Fenerbahçe’nin mayısta yapılacak Türkiye Şampiyonası’na hazırlandığı için Fethiye’ye gelemediğini söyledi. İlçenin kürek sporu için çok uygun bir körfeze sahip olduğunu belirten İşseven, “Gelecek yıl yarışları daha büyük katılımla gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

“Ne kadar çok çocuğumuzu denize indirebilirsek…”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, Fethiye Belediyesi’nin amatör branşlara ayırdığı payın her yıl arttığını dile getirdi. Hedeflerinin daha fazla çocuğa spor yaptırmak olduğunu ifade eden Başkan Saatcı, “Yelken ve kürek sporu Fethiye’nin olmazsa olmazıdır. Ne kadar fazla çocuğu spor yapmak için denize indirebilirsek, görevimi yapmış sayıyorum.” diye konuştu. Yarışlar sonrası başarılı sporculara Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından çeyrek altın hediye edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu