Advert

20 yıllık hayalin ihalesi başladı

Fethiye Güç Birliği şirketi tarafından Fethiye’nin 20 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürecek, bölge turizmine kışın da hareket getirecek Babadağ Teleferik Projesi ihalesi saat 10’da başladı.

20 yıllık hayalin ihalesi başladı
20 yıllık hayalin ihalesi başladı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2435 kez okundu.

İhale komisyonu başkanlığını İsmail Köksal yaparken, ihaleye Kırtur Ltd. Şti ve Burkay İnşaat adı altında 2 firma katıldı.

SKYWALK Fethiye marka adını alan Babadağ Teleferik Projesinde son dönemece girildi. Fethiye’nin 20 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine neden olacak Skywalk Fethiye Babadağ Teleferik Projesi tamamlandığında yaz-kış Fethiye turizmi canlanacak.

 

Turizm sezonunu uzatacak

FTSO Başkanı Akif Arıcan, turizm sezonunun uzatılmasına çok önemli katkısı olacak Teleferik Projesinin yapılabilmesi için yıllardır inatla yapılan mücadelenin sonunda tüm yasal izinler alınarak ihale aşamasına gelindiğini belirterek “Yasal izinleri almamızın ve uzun süren çalışmanın ardından idari ve teknik şartname hazırlanarak ihaleye hazır hale gelindi. Fethiye’nin ekonomik ve sosyal olarak gelişmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her şey Fethiye için diyoruz” diye konuştu.

 

Bölgemizden elde edilen gelirin tekrar bölgemize yatırım olarak dönmesi açısından da teleferik projesinin çok önemli olduğunun altını çizen Arıcan, “Bugüne kadar İlçemizin doğal güzelliklerinden elde edilen gelirler İlçemize yatırım olarak dönmüyordu. Teleferik projesiyle bunun yapılabileceğini de görmüş olacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık