Advert

‘Bir İyilikte Sen Yap’ Projesiyle Örnek Oldular

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi öğrencilerinin ‘Bir iyilikte sen yap’ projesiyle topladıkları yardımlar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı.

‘Bir İyilikte Sen Yap’ Projesiyle Örnek Oldular
‘Bir İyilikte Sen Yap’ Projesiyle Örnek Oldular
Bu içerik 2770 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İki arkadaşın kendi aralarında başlayan, kullanmadıkları giysileri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırma fikri kısa sürede okulda büyük bir projeye dönüştü.  ‘Bir iyilikte sen yap’ projesi kapsamında öncelikle ihtiyaç sahibi öğrencileri belirlemek için ihtiyaç sahibi öğrenciler hakkında bilgi topladı.

Öğrenciler ihtiyaçlara göre aralarında görevlendirme yaparak yaklaşık 1 hafta içerisinde 32 koli yardım topladı. Giysi, ayakkabı, kırtasiye malzemesi, kitap yardımı toplayan Ömer Özyer lisesi öğrencileri, Seydikemer ilçesinde bulunan Bayır ilkokul ve ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.

Ömer Özyer Lisesi öğrencileri, okulda sınıf sınıf gezerek kendilerini tanıtıp, ortaokulu öğrencileriyle sohbet ettiler, teneffüs zamanında ise okulun bahçesinde maç yaptılar. Daha sonra, yanında getirdikleri hediyeleri öğrencilere verdiler.

 

‘Bir iyilikte sen yap’ projesinin arkadaşlarıyla muhabbet ederken ortaya çıktığını anlatan Ömer Özyer Anadolu Lisesi öğrencisi Mustafa Can: “Arkadaşlarımızla oturup muhabbet ederken bir arkadaşım kullanmadığı bir kıyafeti olduğunu söyleyip bana ‘Sen kullanır mısın?’ diye sordu. Bende benim ihtiyacım olmadığını söyledim. Okulda böyle hiç kullanmadığı kıyafet, eşyası olan öğrenciler vardı. Bizde kullanmadığımız giysi, kırtasiye malzemesi, ayakkabı, kitap gibi eşyaları ‘Bir iyilikte sen yap’ projesiyle toplamaya başlayıp ihtiyaç sahibi okullara götürmeye karar verdik” dedi.

‘Bir iyilikte sen yap’ projesi kapsamında Bayır İlkokul ve Ortaokulunda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımları ulaştırdıklarını ifade eden Can; “Arkadaşlarımla beraber yaptığımız bir sosyal bir proje etkinliğinde bu okulumuza geldik. hem buradaki öğrencilerle tanışma anlamında hem de böyle kaynaşma anlamında buraya bir ziyarette bulunduk. Bizim tek hedefimiz, tek amacımız, yardımdır. Böyle kenarlarda, ücra kısımlarda kalmış, okullarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız, öğrencilerimiz, değerli öğrencilerimize, bir ışık olmak, bir yol tutmak. Bir kitap bile olsa onlara çok büyük anlam ve değer katar bizim tek hedefimiz bu” diye konuştu.

Ömer Özyer Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Kaya: “Bizim burada ki amacımız böyle ücra köşelerde, gelir durumları düşük olan ailelere, ailelerin çocuklarına, okumakta güçlük çekenlere yardım eli uzatmak, destek olmak” dedi.

Ömer Özyer Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Muhammet Ali Yorulmaz: “Biz bu projeye kendi evimizde bulunan, kullanmadığımız eşyalarla başladık. Sonra dedik hani bizde bu kadarsa okulumuzda ne kadardır. Onları toplayalım bir proje haline getirelim. Bizim temel amacımız insanlara yardım etmek, ufak bir çocuğun yüzündeki gülümsemeyi görmek. İnsanın şu dünyada bence görebileceği en güzel şeylerden biri” dedi.

Ömer Özyer Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nurgül Kortan Elmaz: “Öğrencilerimizin başlatmış olduğu ‘Bir İyilikte Sen Yap’ kampanyası neticesinde kardeş okul olarak ayarlamış olduğumuz Bayır İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizi ziyarete geldik. Amacımız öğrenciler arasında dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlamaktı. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. Umarım diğer okullarımız içinde bir başlangıç olur. Gerçekten ihtiyacı olan öğrencilerimiz ve okullarımız çok sayıda bütün arkadaşlara duyarlılığından dolayı hem kutluyorum, hem de diğer öğretmen arkadaşlarımla, öğrencilerimi böyle bir kampanya için davette bulunuyorum. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bayır İlkokul ve Ortaokul Müdürü Durmuş Büyükkaramutlu, gençlerden gelen yardıma çok sevindiklerini söyledi. Böyle duyarlı gençlerin olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Büyükkaramutlu: “Özellikle bu yardımın gençlerden gelmiş olması ben çok mutlu etti” dedi.

Bayır Ortaokul öğrencisi Latife Kızılkaya: “İyi bir gelecek istiyorum, iyi bir okula gitmeyi, öğretmen olmayı, bende öğretmenler gibi sınıfa girip güzel bir şey anlatmak istiyorum” dedi.

Bayır Ortaokul öğrencisi Esra Doğan: “Hepimizin tabi ki de hayalleri var. Mutlu bir gelecek için abilerimiz bize ziyaret geldi. Bizde çok mutlu olduk, hiç ummuyorduk. Eskiden ilkokul öğretmenimiz vardı. O bize ayakkabı getirmiş. Bize gelip kendilerini tanıttılar, bizim düşüncelerimizi aldılar, bizi çok mutlu ettiler” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık