Reklamı Geç
24 Haziran Seçim Sonuçları

Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü Açıldı

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın müjdesini verdiği Fethiye İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü açıldı. Fethiye'nin Muğla'ya olan uzaklığı ve nüfusunun yoğunluğu göz önüne alınarak açılan müdürlük ile özellikle evde bakım ücretlerinin ödenmesi konusunda büyük kolaylık sağlayacak.

Sosyal  Hizmetler  İlçe  Müdürlüğü  Açıldı
Sosyal  Hizmetler  İlçe  Müdürlüğü  Açıldı
Bu içerik 7680 kez okundu.
Advert
Fethiye’ye açılan ilçeSosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde, Erkek Yetiştirme Yurdu, Huzurevi, Kadın Konukevi, Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi bulunuyor. Hafta başında hizmet vermeye başlayan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevine Huzurevi Müdür Yardımcısı İsa Eseoğlu getirildi.
Eseoğlu, Fethiye’de yaşanan en büyük sıkıntının Muğla’ya olan uzaklığı olduğunu anlatan devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın girişimleri ile bu sorunun çözüme kavuşturulduğunu söyledi. Artık Fethiye’deki işlemlerin tek elden yürütüleceğini belirten Eseoğlu, “Kadınlara yönelik, çocuklara yönelik, yaşlılara yönelik, özürlülere yönelik, ve suça karışmış kız çocuklara yöneliktir. Ayrıca aile nakdi yardım, özürlülere evde bakım hizmetleri gibi hizmetlerimizi de buradan yürüteceğiz. Sosyal riski azaltmak için bu işlerinde aciliyeti var. Böyle yerlerinde hemen müracat edilebilen yerlerde olması Fethiye için büyük bir şanstır.” dedi.
 
EN UFAK ŞEY İÇİN MUĞLA’YA GİDİLİYOR
Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hakkında bilgi veren AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden ise, insanların teknoloji çağında oradan oraya koşturmasının doğru olmadığını aktardı. Fethiye’de en ufak işi olan hatta evde bakım ücreti almak isteyen herkesin bu işlemleri için yüzlerce kilometre bulunan Muğla’ya gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Özden, şöyle konuştu: “İnternet çağında biz vatandaşı ordan oraya koşturmayalım diye, bu hizmeti buraya getirdik. Çocuklarla, özürlülerle, kadınlarla ilgili fark bekliyoruz. Biliyorsunuz anayasadaki maddelerden birisi özürlülerle ilgili, kadınlarla ilgili. Burada ilave etkilerin, ilave desteklerin, pozitif ayrımcılığın, eşitliğe aykırı sayılmaması konusunda anayasa güvencesinde olacak. En başta bu kurumun görevi olarak fark bekliyoruz.” dedi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor