Emekli Türkler: Almanlar tarafından kandırıldık

Almanya’da çalışıp emekliye ayrılan Türk işçileri; Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra, emekli maaşlarından vergi kesinti yapılacağını dair mektuplar gurbetçilerimize gelmeye başladı.

Emekli Türkler: Almanlar tarafından kandırıldık
Emekli Türkler: Almanlar tarafından kandırıldık Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1266 kez okundu.

Fethiye’de de yaşayan kesin dönüş yaparak emekliye ayrılan gurbetçilerimize benzer yazılar gelince tepkiler de başladı. Fakat Almanya’nın, Türkiye’de yaşayan emekli olmuş Alman vatandaşlarına herhangi bir yazı göndermemesi dikkat çekiyor.

YETKİLİLERE SESLENDİLER

İnsan Hakları ve Demokrasi konularında mangalda kül bırakmayan Almanya bu tutumu nedeniyle Fethiye’de yaşayan bazı emekli gurbetçilerimiz Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı.  Emekli gurbetçilerimizin tercümanlığını yapmakta olan Tercüman Sedat Ortay;  bu mağduriyetin giderilmesi için tüm sivil toplum kuruluşlarından ve Türk yetkililerinden yardım istediklerini söyledi.

TÜRKLERE HİLE YAPILIYOR

Sedat Ortay “Bu ilk değil. 2005 – 2011 senesinde imzalanan ve 2017 yılından itibaren geriye yönelik işleme koyulan vergi anlaşması ile bugün yine kandırıldık. Almanya ile 2011 senesinde imzalanan hukuksuz vergi anlaşması gereği, Türkiye’de yaşayan ve Almanya’da yıllarca kömür madenlerinde, radyasyonlu atom tesislerinde çalışıp emekli maaşını hak eden binlerce emekli Türk mağdur.” dedi.

Ortay ”Almanya, Türk emeklilerine ödediği maaşların yarısını Türkiye ile imzalanan vergi anlaşması hilesi ile geri alıyor, hem de geriye dönük olarak, kısaca modern metotlar ile sömürüye ve kapital sistemindeki kölelik şartlarını aynen uygulamaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

MODERN SÖMÜRÜ YAPILIYOR

”2011 senesinden beri vergi yükü altında yaşayan ancak henüz bunun farkında olmayan yüz binlerce emekli var, çünkü vergiler henüz bütün emeklilere tebliğ edilmedi.” diyen Sedat Ortay ” Vefat etsinler de geriye kalanlardan vergiyi tahsil edelim düşüncesi ile hareket ediyor Almanya… Dedik ya; modern sömürü dedikleri bu olsa gerek… Almanya vergi makamlarının Türkiye ile imzaladıkları anlaşma, insan haklarına ve eşitlik ilkelerine ve uluslararası vergi hukukuna kesinlikle aykırı. Aynı miktar maaşı alıp, Türkiye’de yasayan Alman emeklilerine AET vatandaşı oldukları için vergi yok, ama Türk vatandaşına var. Düşünce şu; Türkiye’de yaşayan 100.000 emeklinin maaşından ayda 300,00, € vergi kesildiğini varsayarsak, Türk ekonomisine her ay girmesi gereken 30.000.000 €, alman ekonomisine girecek… Alman hükümeti hakkında suç duyurusu yapıyoruz ve sayın cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyoruz.

Kandırılıyoruz, bu ilk değil. 30 sene önce de hiç farkında olamadan kandırıldık. O zamanlar Türkiye ile çocuk parası anlaşmasını imzalayan ve binlerce Türk vatandaşının Almanya’da aldığı çocuk parasını % 70 oranında azaltan Almanya, hile yapmaya ve kitabına uydurulmuş modern sömürüye devam ediyor.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu