Saatcı, Sunay Akın'a sert çıktı

Şair Sunay Akın’ın ‘‘Fethiye’deki kültürel etkinlikler yeterli değil” açıklamasına tepki gösteren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Sanatçının gözünü siyaset kör ederse, o adamdan sanatçı olmaz. Sanatçı bindiği eşeğin türküsünü söylemez. Objektif bakar, eleştirel bakar, pozitif bakar ve ona göre değerlendirir” dedi.

Saatcı, Sunay Akın'a sert çıktı
Saatcı, Sunay Akın'a sert çıktı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2589 kez okundu.

Fethiye’de tüm kültürle uğraşanlar adına bunları söylediğini, açıklamalarından bir nebze bile alınmadığını dile getiren Başkan Saatcı, Fethiye Belediyesi’nin 18 yıldır hangi kültürel faaliyetleri yaptığını kendisine göndereceğini dile getirerek, “Biz bir tek şunu yapmadık, paraşütten keçi atlatmadık. Eğer bu kültürse, bunu da yaparız” diye konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, açıklamalarında şu ifadeler yer aldı; “Biz Fethiye’de 2004’ten beri kültürel faaliyetlere destek vermeye çalışıyoruz. Hiç alınganlık yapmadım ama geçen gün Sayın Sunay Akın Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir kitapevinin davetlisi olarak gelip burada çok güzel bir söyleşi gerçekleştirmiş. Ben başka bir programımla çakıştığı için katılamadım. Ancak daha sonra vermiş olduğu bir demeç, Fethiye’de kültürle uğraşan herkesin bu anlamda alınganlık yapmasını normal karşılıyorum. Büyükşehir yasasını biz çıkarmadık, kimin çıkardığı belli. Beldeleri de biz kapatmadık. Ben Fethiye Belediyesi’ne bağlı beldelerin isimlerini bile değiştirmedim. Gittiğim bütün beldelerde hiçbir belediye başkanı arkadaşımın koltuğuna oturmadım. Onların koltukları orada öyle kalır. Ben normal vatandaşın oturduğu yere oturur, giderim. Siz Fethiye’ye gelip Fethiye Belediyesi’nin şimdiye kadar kültürle yaptığı hiçbir işi araştırmadan soruşturmadan, “Fethiye’de kültür adına ne yapılıyor ki?” derseniz, kusura bakmayınama sanatçının gözünü siyaset kör ederse, o adamdan sanatçı olmaz. Siyaset siyasetçilerin, sanat da sanatçıların işidir. Sanatçı bindiği eşeğin türküsünü söylemez. Objektif bakar, eleştirel bakar, pozitif bakar ve ona göre değerlendirir. Kültürde siyaset yok. Kültür bir ülkenin, bir milletin tarihten geleceğe yaptığı yolculuğun bütün değerlerinin toplanmasıdır. Biz bir tek şunu yapmadık, paraşütten keçi atlatmadık. Eğer bu kültürse, bunu da yaparız”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu