Fethiye’ye madalyalarla döndüler

Habeş Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri, Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’ndan Fethiye’ye 4 Kupa, 5 Gümüş ve 8 Bronz madalya ile döndü.

Fethiye’ye madalyalarla döndüler
Fethiye’ye madalyalarla döndüler Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 492 kez okundu.
Advert

İstanbul’da bu yıl 3-5 Mart 2017 tarihlerinde 30’uncusu düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’nda, 25 ülke, 110 kulüp ve 1586 sporcunun katıldığı bu büyük turnuvada Habeş Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri ilk resmi turnuvaları olmasına rağmen büyük bir başarıya imza atarak geleceğe yönelik emin adımlarla ilerlediklerini gösterdi.

Fethiye’de 5 yıldır çalıştıklarını ve ilk resmi turnuvada alıkları sonucun kendilerini umutlandırdığını ifade eden Antrenör eski milli sporcu ve Avrupa Şampiyonu Ömer Habeş şunları söyledi:

“Önümüzdeki Nisan ayında Antalya’da Türkiye Minikler Karate Şampiyonası milli takım seçmeleri var.  Bu şampiyonada milli sporcu çıkaracağımıza umuyorum. Habeş Gençlik ve Spor Kulübü, bundan sonra Fethiye’nin adına yerel ve ulusal müsabakalarda devamlı duyurmayı,  hiç durmadan tüm turnuvalara katılıp Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları çıkarmak için mücadeleye devam etmeyi planlıyor. Bize bu süreçlerde destek olan herkese teşekkür ederiz.”

Kulüp Başkanı Faruk Habeş yaptığı açıklamada sporcularının Fethiye’yi başarı ile temsil etmesinden gurur duyduklarını ve kulübe sponsor olan Özel Letoon Hastanesi‘ne ve sahibi Sayın Hasan Aydemir’e ve Ada Yapı İnşaat firmasına ve sahibi Sayın Burak Ünal’a bu turnuvadaki önemli destekleri için teşekkürlerini ve bu örnek davranışlarından dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirdi.

Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’da derece yapan sporcular:

Ümit Mustafa Canavarcı,  10 yaş +45 kg Kumite 2’incilik – Merkez Atatürk İlk Öğretim Okulu 5/E

Emrah Levent Şener,   36-40 yaş +75 kg Kumite 2’incilik

Cengiz Çakır,  41-46 yaş -75 kg Kumite 2’incilik

35-45 yaş Takım Kumite 2’incilik  Emrah Levent Şener – Cengiz Çakır –  Hakan Tandoğan – Barış Aslantaş

Cengiz Çakır, 41-46 yaş Kata 2’incilik

Batuhan Demir, 10 yaş -30 kg Kumite 3’üncülük  – Mehmet Akif Ersoy İmamhatip Ortaokulu 5/B

Efe Karagöz, 9 yaş -30 kg Kumite 3’üncülük  – Özel Ata İlk Öğretim Okulu 4/A

Ali Murat Ülker, 8 yaş -30 kg Kumite 3’üncülük  – Atatürk İlk Öğretim Okulu 2/E

Selin Baran, 9 yaş -40 kg Kumite 3’üncülük  –  Gazi İlk Öğretim Okulu 4/G

Hakan Tandoğan, 36-40 yaş + 75 kg Kumite 3’üncülük

Kaan Acar,  Özel Ata İlk Öğretim Okulu, Anaokulu 7 yaş Takım Kumite 3’üncülük

Deniz Aslantaş, Özel Fethiye İlk Öğretim Okulu 2/A 8 yaş Takım Kumite 3’üncülük

Ali Murat Ülker, Atatürk İlk Öğretim Okulu – 2/E 8 yaş Takım Kumite 3’üncülük

Ercüment Karagözoğlu, Yunus Nadi İlk Öğretim Okulu 2/B  8 yaş Takım Kumite 3’üncülük

Kübra Tutaş, Atatürk İlk Öğretim Okulu  – 6/H 11 yaş kızlar Takım Kumite 3’üncülük

Melisa Bişkin,  Uğur Ortaokulu – 6/A  11 yaş kızlar Takım Kumite 3’üncülük

Doğa Eylül Yol, Yusuf İzzet Gökçe Ortaokulu –  6/C 11 yaş kızlar Takım Kumite 3’üncülük

Tansu Önem – Özgür Barış Arslan – Zafer Karagözoğlu – Cenk Acar, 35-45 yaş Takım Kumite 3’üncülük