Advert

Sosyal Medya'dan uyarınca su sorununa çare bulıundu

Fethiyeli vatandaş mahallesindeki su sorunu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün hesabında dile getirince Başkan Gürün’ün talimatı ile su sorunu çözüme kavuşturuluyor.

Sosyal Medya'dan uyarınca su sorununa çare bulıundu
Sosyal Medya'dan uyarınca su sorununa çare bulıundu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1907 kez okundu.

Fethiye Söğütlü Mahallesinde oturan Sezgin Çolak isimli vatandaş, sosyal medya üzerinden Başkan Gürün’ün hesabına mesaj atarak bölgedeki sorunu bildirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, MUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerine su sorununun çözümü için talimat verdi. Mahallede incelemelerde bulunan ekipler Mahalle Muhtarı ve vatandaşlarla görüştü. Bölgedeki su kaynaklarında yapılan incelemelerin ardından su sorununun çözüme kavuşturulması için proje çalışmaları başlatıldı.
Söğütlü Mahallesi Başbağ mevkiinde yaşamını sürdüren Sezgin Çolak, Muğla Büyükşehir Belediyesine ulaşmanın çok kolay olduğunu söyledi. Çolak, “Okuma yazmanız varsa Büyükşehir Belediyesine çok kolay ulaşabilirsiniz, Sosyal Medya adresinden sayın Dr. Osman Gürün’e mesaj attım. 2014 yılında büyükşehir olunduğunu ve o tarihten bu yana bölgede herhangi bir çalışma yapılmadığını bölgenin su sıkıntısıyla ilgilenmelerini rica ettim. Hemen iletişim numaramı istediler ve 2 gün geçmeden mesajın karşılığı geldi bugünde Büyükşehir Belediyesi çalışanları burada” dedi.
Söğüt Mahallesinde yaşanan içme suyu sorunu hakkında açıklamalarda bulunan Mahalle Muhtarı Kadir Kazık, “MUSKİ ekipleri mahallemize gelerek bizi bilgilendirdi ve incelemelerde bulundular. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Dr. Osman Gürün’e ve MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen’e teşekkür ediyorum. Söğütlü Mahallesinin Başbağ Küme evler, Hasanbağ, Kavacık mevkileri ve Söğütlü Merkez bu bölgelerde içme suyu şebeke hattımız yok. Bu sorunların çözümü için eskiden gerekli müracaatları yaptık ancak bir karşılığı olmadı. Bugün MUSKİ’de görevli arkadaşlarımız geldi tespitlerini yaptı. En kısa sürede Mahallemizin içme suyu problemi inşallah ortadan kalkacak” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık