Advert

Fethiye’nin koyları ranta mı kurban ediliyor

Fethiye İlçesi’nde bulunan ve halka açık birkaç kıyı plajından biri olarak bilinen doğa harikası Boncuklu Koyu’nda son dönem yaşanan hareketlilik ilçe sakinlerinin büyük tepkisini çekti

Fethiye’nin koyları ranta mı kurban ediliyor
Fethiye’nin koyları ranta mı kurban ediliyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5861 kez okundu.

Son dönem özellikle kıyı şeridindeki doğa harikası bölgelerin kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde özel sektöre verilmesine Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir doğa harikası olarak kabul edilen Boncuklu Koyu da eklendi. AVAZTÜRK’ün görüntülediği koy içerisinde devam eden yapılaşmanın kıyı yönetmeliğine de aykırı olduğu belirtildi. Bu arada yapılaşma aşamasında ağaçların kesildiği de görüldü. Bölgede turizm işletmeciliği yapan bazı isimler ve uzmanlar, koy içerisinde sürdürülen yapılaşmanın tam bir doğa katliamı olduğunu belirtti. Fethiye’nin eşsiz koylarından biri olarak gösterilen Boncuklu Koyu’nun imara aykırı yapılaşmayla birlikte kimler tarafından bir rant alanına dönüştürülmek istendiği isi merak ediliyor.

HALK İSYAN EDİYOR!

AVAZTÜRK’e konuşan bölge sakinleri, Fethiye kıyı şeridinde özellikle muhafazakarların yararlanabileceği bir plaj dahi yokken, ihtiyaca cevap verecek alanlar oluşturmak yerine koyların özel şirketlere adeta peşkeş çekildiğini dile getirerek isyan etti. Şikayetlerinin hiçbir merci tarafından dikkate alınmadığını dile getiren bölge sakinleri, “Kıyı şeridinde Çalış Plajı’nın büyük bir kısmını halka kapattılar. Özel şirketlerin plajı haline getirdiler. Ölüdeniz’de insanlar dar bir alana gidebiliyor. Bir tek koylar kalmıştı. Son zamanlarda bu doğa harikası yerleri de ranta kurban ediyorlar” sözleriyle tepkilerini dile getirdiler. 

Kaynak: AVAZTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık