Advert

Şehit Cantürk’ün ismi sitede yaşatılacak

Fethiyeli iş adamı Hüsrev San, Karaçulha Mahallesi’nde yaptırdığı siteye Şehit Sezgin Burak Cantürk’ün ismini verdi.

Şehit Cantürk’ün ismi sitede yaşatılacak
Şehit Cantürk’ün ismi sitede yaşatılacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3407 kez okundu.

Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde vatan haini bölücü teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 2 askerden biri olan Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün ismi, ailesinin de oturduğu sitede yaşatılacak.

Fethiyeli iş adamı Hüsrev San, vatan için canını feda etmiş tüm şehitlerin unutulmaması içir örnek bir projeye imza attı. Karaçulha Mahallesi Çalıca Mevkiinde yaptırdığı 56 daireli siteye Fethiyeli şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün ismini veren Sav, şehit ailesi Cantürk’ü gururlandırdı.

İş adamı Hüsrev San’a çok teşekkür eden ve bu davranışıyla kendilerini gururlandırdığını anlatan şehidin babası Ali Cantürk; “Ülkemizde genel olarak bütün insanlarımız bu konuda duyarlı. Fakat bu konuda Fethiye’miz çok başka. Hüsrev Sav’ın siteye şehit oğlumun ismini vermesi bizi çok gururlandırdı. Bizim haberimiz yoktu. Sürpriz oldu. Allah razı olsun. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu vatan için şehit düşmüş Mehmetçikleri unutturmamak için çok anlamlı bir hareket. Vatan sağ olsun” dedi.

ŞEHİT ANNESİ: “OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM”

Sezgin Burak Cantürk’ün annesi Döndü Cantürk; “Sitenin önünden eve girerken çok duygulanıyorum aynı zamanda gururda duyuyorum. Siteye oğlumun isminin verilmesi bizi çok mutlu etti. Siteye her geldiğimde sanki oğlum beni karşılıyor. Oğlum en güzel şekilde gitti. Oğlumla gurur duyuyorum. Başım her zaman dik. Her şeyden önce ‘bir şehit annesiyim’ diyorum. Rabbimin onu bizden Allah yolunda, vatan yolunda almasına daha çok sevindim. Bu çok farklı bir duygu. Anlatırken göğsüm kabarıyor” dedi.

ŞEHİT ANNESİ: “OĞLUMU BU ODADA YAŞATIYORUM”

Şehit annesi ayrıca Şehit Cantürk’ün Fethiye’ye geldiği zaman kaldığı odayı oğlunun eşyalarından oluşan özel oda haline getirdi. Odada şehit Cantürk’ün asker kıyafetlerinin yanı sıra ayakkabısı, damatlığı, saati, kitapları, diş fırçası, traş köpüğü ve fotoğrafları yer alıyor. Şehit annesi oğlunu bu odada yaşattığını ifade ederek: “Sabah uyanır uyanmaz bu odaya geliyorum. Sabah ilk günaydını bu odada oğluma söylüyorum. Duamı yapıyorum. Günümün yarısı bu odada geçiyor. Dolaplara, oğlumun eşyalarına bakıyorum. Kıyafetlerini kokluyorum. Çünkü hala kokusu duruyor. Bu odada oğlumu yaşatıyorum. Oğlumun sözlüyse nikâhları yakındı. Kendileri öyle diyordu. Benimde en büyük hayalim oğlumu evlendirmekti. Ama Rabbim verdi, Rabbim aldı. O bize emanetti. Allah’ıma şükürler olsun 24 yıl sevdim” diye konuştu.

Fethiyeli iş adamı Hüsrev San; “Şehidimiz Sezgin Burak Cantürk’le gurur duyuyoruz. Biz burayı sanlar inşaat sitesi olarak projelendirdik ve projelendirme süreci devam ederken Burak Cantürk kardeşimize bir daire vermiştik. Kendisinin şehit olduğunu öğrendikten sonra bizim adımıza çok üzüldük. Çünkü çok sıcakkanlı, iyi bir kardeşimizi kaybetmiştik. Ama kendisi adına çok sevindik çünkü yarın ahirette herkesin gıptayla bakacağı şehitlik mertebesine ulaştı. Daha sonraki süreçte bizde bu sitenin ismine şehit kardeşimizin ismini vermek istedik. Bize bu konuda fedakârlık yaptığımızı söyleyen oldu. Hayır, biz fedakârlık yapmadık. Askerlerimizin, polislerimizin, 15 Temmuz şehitlerimizin ve Burak Cantürk kardeşimizi gibi şehitlerimizin yaptığı fedakârlık karşısında bizim yaptığımız asla bir fedakârlık değildir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık