Advert

Sınavda kullanılan kalemleri bakın ne yaptılar

Fethiye ilçesinde Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüleri Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) kullanılan kalem, silgi ve kalem tıraşları köylerde ihtiyacı öğrenciler için topladı.

Sınavda kullanılan kalemleri bakın ne yaptılar
Sınavda kullanılan kalemleri bakın ne yaptılar Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2710 kez okundu.

Hafta sonu yapılan tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Fethiye’de de yapılan sınavda AKUT Fethiye ekipleri, sınav yapılan okullarında “Kalemlerimiz köy okullarına” kampanyası düzenledi. 9 okulda düzenlenen “Kalemlerimiz köy okullarına” yazılı kutu bıraktı. Sınavdan çıkan duyarlı vatandaşlar Akut ekiplerinin bıraktığı kutulara sınav çıkışında kalemlerini bıraktılar. 350 adet kalemin toplandığı kampanyada ihtiyaç sahibi öğrencilere göndermek için dernek binasında hazırlandı.

AKUT Fethiye ekip lideri Fatih Işık, Hafta sonu Fethiye’de yapılan üniversite sınavında ÖSYM tarafında dağıtılan kalemleri, bir üyenin toplayarak köy okullarına dağıtma fikrini ortaya attığını belirtti. Işık, “İhtiyacı olan öğrencilerin yararlanması için anlamlı bir proje olduğunu fikrin sınavın hemen öncesinde gelmesi nedeniyle kısa sürede ilçedeki 9 okula kutuları hazırlayıp dağıttık. Okullardan yaklaşık 350 kalem topladık. Bu kalemleri de ihtiyacı olan köy okullarına dağıtacağız. Çok hızlı olduğu için duyurusunu da yapamadık. Bu ilk kampanya idi. Sonraki sınavlarda da kampanyayı sürdürüp daha çok kalem toplamayı hedefliyoruz” dedi.

Kalemlerin üniversite sınavında öğrencilerin geleceklerini belirlediğini kaydeden Işık, aynı kalemlerin ihtiyacı olan öğrencilerin üniversite sınavına gelmelerini hatta daha da ileriye gitmelerini sağlayacağını bildirdi. Işık, gelecek sınavlarda daha fazla kalem toplayı, ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti. (İHA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık