Advert

Yörükler kadınları unutmadı. 8 Mart'ta Keşkek dağıtacaklar

Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile keşkek etkinliği düzenliyor. Kadınlara özel bu etkinlikte söyleşilerde de bulunulacak.

Yörükler kadınları unutmadı. 8 Mart'ta Keşkek dağıtacaklar
Yörükler kadınları unutmadı. 8 Mart'ta Keşkek dağıtacaklar Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1887 kez okundu.

Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile Çalış Plajı Kerimoğlu Yörük Müzesinde keşkek günü etkinliği yapacak. Etkinlikte günün anlam ve önemini Öğretim Görevlisi Deniz Şarlak anlatacak. Etkinlik hazırlıkları Fethiye Yörük Türkmen Derneğinde son aşamaya getirilirken, buradaki toplantıya Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu’nun yanı sıra Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri Kadın Kolları başkanı Halime Karagöz katıldı.

Karagöz, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde gerçekleştireceğimiz geleneksel keşkek günümüzü bu yılda aynı tarihte yapacağız. Kadınlara özel söyleşilerimizin de olacağı bu özel güne tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu da, “Çarşamba günü düzenleyecek olduğumuz etkinliğimiz saat 12.00’da başlayacak ve 16.00’a kadar sürecek. Keşkek günümüze Seydikemer ve Fethiye halkını davet ediyorum. Kadınlarımıza yönelik çok güzel bir program düzenledik. Sanatçılar olarak da halkımıza eğlendireceğiz” dedi.

Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak de, “Kadınlarımızın yeri tarihlerden bu yana toplumumuzda farklıdır. Yılda bir defa onları anmak yetmez. Ama onların farkındalığını bu özel günlerinde yaşatmak için eğlence ve bilgi ağırlıklı bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimize halalarımızı, teyzelerimizi, annelerimizi, ablalarımızı bekliyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık