Advert

Bakan Eroğlu Fethiye'de Toplu Açılış Yaptı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış törenlerine katıldığı Muğla'nın Fethiye ilçesinde vatandaşlardan referandum da destek istedi.

Bakan Eroğlu Fethiye'de Toplu Açılış Yaptı
Bakan Eroğlu Fethiye'de Toplu Açılış Yaptı
Bu içerik 1651 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Seydikemer İlçesindeki törenin ardından karayoluyla Fethiye'ye geçen Bakan Eroğlu, Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret ardından yürüyerek Beşkaza Meydanı'na gelen Eroğlu ve beraberindeki heyet, DSİ Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve Orköy kredi sertifikaları dağıtım törenine katıldı.

Fethiyelilerden 'Evet' desteği istedi

Eroğlu, Fethiyelilerden de 16 Nisan'da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandum unda 'evet' desteği istedi. Konunun parti değil, memleket meselesi olduğunu aktaran Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "18 maddelik anayasa değişikliği söz konusu. Büyük Türkiye hedeflerinin gerçekleşmesi için 'evet' diyoruz. Bazıları diyor ki rejim elden gidiyor. ya ne rejimi gidiyor. 'Rejim' denilince ben, 'şişmanlar zayıflasın' diye gıda rejiminden söz ediyorlar sandım. 

Rejim cumhuriyet, teminatı da bizleriz. Hedefimiz hızlı kararlar alan, koalisyonlarla zaman kaybetmeyen güçlü Türkiye. Artık 18 yaşındaki gençlerimize seçilme hakkı veriyoruz. Türkiye'de 7 milyon gencimiz var. 'Hayır' diyenler neden itiraz ediyor. 18 maddeyi okuyup öyle itiraz etsinler. Meclisin etkisi kaybolacakmış. Öyle bir şey yok. Şuanda Cumhurbaşkanımızdan vatana ihanet dışında hesap sorulamıyor. Ama yeni sistemde Cumhurbaşkanı icranın başında oluyor. Hızlı karar veriyor ve hesap sorulabilir hale geliyor. Meclis de belli bir çoğunluk sağlanırsa Cumhurbaşkanı Anayasa Mahkemesi'ne gönderilebiliyor.

 Geçmişteki Türkiye'ye bakın bir anayasa kitapçığı atıldı, ülkede kriz aldı. Geçmişteki tüm cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında kavga olmuştur. 1923'ten bu güne kadar 65 hükümet gelmiş. Bir hükümetin ortalama görev süresi 17 ay. Bizim dönemi çıkarın 10 ay kalır. İstikrar var mı şimdi burada? 17 ayda hükümet nasıl büyük projelere imza atar. Amerika da tüm başkanlar süresini tamamlamış bir başkan dışında. Biz mecliste görevimizi yaptık. Artık söz de karar da milletin"

reklam
Bakan Eroğlu Fethiye Toplu Açılış Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Fethiye Belediyesi Fethiye belediye başkanı Behçet Saatci Muğla Milletvekili Nihat Öztürk haber video beşkaza meydanı Ak Parti prof. Dr. Veysel Eroğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık