Advert

Bakan Eroğlu, Seydikemer'deToplu Açılış Yaptı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış trenlerine katıldığı Muğla’nın Seydikemer ilçesinde vatandaşlardan referandumda destek istedi.

Bakan Eroğlu, Seydikemer'deToplu Açılış Yaptı
Bakan Eroğlu, Seydikemer'deToplu Açılış Yaptı
Bu içerik 1672 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Muğla programına ilk olarak Seydikemer'den başlayan Bakan Eroğlu, ilk ziyaretini Seydikemer Belediyesi'ne yaptı. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ile görüşen Bakan Eroğlu, daha sonra Seydikemer Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda Devlet Su İşleri (DSİ) Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve Orköy kredi sertifikaları dağıtım törenine katıldı. Törende Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Murat Acu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Ak Parti Muğla Millet Vekili Nihat Öztürk ve Muğla Valisi Amir Çiçek de hazır bulundu.

Meydanda yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden Bakan Eroğlu, Seydikemer'e ilçe olduğu günden bu yana 166 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. Seydikemer'i tabiat turizmine açmak istediklerini anlatan Eroğlu, "Seydikemer'i çiçek gibi yapacağız. Bunun sözünü veriyorum. Eşen Çayı'nı ıslah ettik. Dere ıslahından kazandığımız yer var. Onu da mesire alanı olarak kadınlarımıza armağan ediyoruz. Seydikemer'i tabiat turizmine açmak istiyoruz. İlçemizi turizm merkezi haline getireceğiz. Hedefimiz Seydikemer'i çiçek gibi yapacağız. Bunun sözünü veriyorum. Şimdi burada dere ıslahını kazandığımız yer var onun da talimatını verdik. Belediyemizle bunu yapacağız.

Biz buraya elimiz boş gelmediğini söyleyen Bakan Eroğlu bugün Muğla da 9 tane tesislerin temelini atacağız. 2 tesisin de açılışını Seydikemer'de yapıyoruz. Toplamda 11 tane tesisin temelini atacağız. Fethiye'ye de temel atma merasimimiz var. Muğla merkeze gideceğiz orada da temel atma ve açılışımız yapacağız. Bugün Muğla 86 milyon TL'lik 11 tane tesisin temelini atıp açılışını yapacağız" dedi.

Muğla'ya 86 milyon liralık 11 tesisin temel atma töreni için geldiğini söyleyen Bakan Eroğlu, "Muğla eski Türkiye de unutulmuş bir ildi. İlk defa Muğla'yı biz hatırladık. Buradaki baraj, gölet, sulama tesisleri ve dere ıslahlarını hızla tamamladık. Şu ana kadar hükümet olarak Muğla'ya 13 milyar liralık yatırım yaptık. Bunun 3 milyar civarı bakanlığımıza ait, yani rekor bizde. 6 baraj inşa edildi, 48 dere ıslah edildi. 123 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 2 şehir ormanı, 3 bal ormanı, 75 mesire alanı hizmetinize sunduk. 27 otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu, 3 havaalanı meteoroloji ölçüm istasyonu, 7 deniz meteoroloji ölçüm istasyonu kurduk. Artık Muğla'nın bütün ilçelerin de hava durumunu anlık olarak Japonya'dan, Almanya'dan görülebiliyor" diye konuştu.

"Ormanları milletin hizmetine sunduk"

Bakanlığı döneminde hayata geçen projelerden söz eden Erdoğlu, şöyle konuştu: "Seydikemer'i tabiat turizmine açmak istiyoruz. Burayı çiçek gibi bir turizm merkezi haline getireceğiz. Tarım, hayvancılık, ormancılık, her şey var. Önceden orman kanunu vardı, ormanlara girilmezdi. Şimdi artık her şey millet için. Ormanı milletin hizmetine sunduk, devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Sizlere ormanda gelir getirecek türde ceviz, çam fıstık, badem dikiyoruz. En yakın mahalledeki vatandaşa parselleyip kura çekip veriyoruz. Benim yetkim 49 yıla kadar. 3 yıl bakımını masrafları bize ait, toplayıp satması size ait. Çünkü her şey millet için"

Bakan Eroğlu Orman ve Su İşleri Bakanı Veyse Eroğlu Seydikemer Haber son dakika toplu açılış muğla millet vekili Nihat Öztürk Belediye başkanı yakup otgöz video haber beşkaza youtube haber youtube toplu açılış
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık