Ölüdeniz semalarında “EVET” dediler

AK Parti Fethiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, Babadağ’ın 1200 metrelik pistinden Ölüdeniz’e uçuş yaparken gökyüzünde “Evet” pankartı açtı.

Ölüdeniz semalarında “EVET” dediler
Ölüdeniz semalarında “EVET” dediler Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2282 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

16 Nisan’da yapılacak referandumda “Evet” oyu verecek olan AK Parti’de Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil gökyüzünde “Evet” pankartı açıp, AK Parti bayrağı dalgalandırdı. Bu anı AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan’ın yanı sıra çok sayıda AK Partili gençlerde Belceğiz Plajı’ndan izlediler.

1200 metrede Ölüdeniz semalarında açtığı “İnadına değil, İnandığımız için EVET” AK Parti İlçe Teşkilatı ve AK Parti Gençlik Kolları yazılı pankart Ölüdeniz Belceğiz Plajı’ndaki vatandaşlar ve gençler tarafından alkışlandı.

Başkan Sinan Cengil, “Referandum için böyle bir sosyal faaliyet uyguladık. Herkese teşekkür ederim. Referandumda da bir ömür boyu olmak üzere   evet diyeceğiz” dedi.

Cengil, “Uçuş çok güzeldi. Herkese tavsiye ederim. Gençler her zaman vatanı, milleti, davası için yolunda devam ediyor. Biz her zaman Cumhurbaşkanımızın neferleriyiz ve onun yolunda da devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan da, “İnadımız için değil, İnandığımız için evet diyoruz. Anayasa değişikliği 18 maddeden bir tanesi de Ak Parti’nin gençlere vermiş olduğu değerin tezahürünü burada görüyoruz” dedi.

Sarıhan, “57 ülkede seçme ve seçilme yaşı 18. Ülkemde neden olmasın denildi ve bu gençlerimize değer verildi. 18-25 yaş arasında yaklaşık 1 milyon gencimiz oy kullanacak. Mesele oy meselesi değil, memleket meselesi. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan için evet diyoruz. Genç kardeşimiz bir atlayış yaptı. Türkiye’nin diğer bölgeleri ve Avrupa’da çok soğuk hava şartlarında mücadele verilirken, biz gayet güzel  bir havada, böyle güzel bir organizasyonda buluştuk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Batı Akdeniz’in incisi olan Fethiye’mize gördüğünüz gibi yılın her mevsimi gelinebilir. Biraz önce denize girdik. Gayet hoştu. Bütün dostlarımızı, hemşehrilerimizi, misafirlerimizi bekliyoruz. Sağduyunun galip geleceğini bekliyor, düşünüyor. Umut ediyoruz. Bİzim amacımız siyaset değil. Memleketin geleceğine dair katı kuralları koymak. 18 maddelik anayasa değişikliğiyle yürütme, yasama ve yargının kati kurallarla ayrıldığı, idarenin tek elden yapıldığı bir yönetim sistemine merhaba demek için  çalışmalarımızı da bugün renkli şekilde başlatmış olduk” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık