Advert

Bakan Soylu’dan Eryılmaz’a büyük görev

İçişleri Bakanlığı’nda Kontrolörler Başkan Yardımcısı, Başkontrolör, Kontrolör ve İç Denetçi olarak görev yapan, 2 kez Ak Parti’den Fethiye Belediye Başkanı adayı olan Fethiyeli Muhsin Eryılmaz Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter olarak atandı.

Bakan Soylu’dan Eryılmaz’a büyük görev
Bakan Soylu’dan Eryılmaz’a büyük görev Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4545 kez okundu.

Terör olayları nedeniyle görevden alınan ve cezaevinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın yerine Kayyum olarak atanan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla’dan sonra en önemi birimin başına Muhsin Eryılmaz getirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atanan Muhsin Eryılmaz 17 Ocak 2017’de göreve başladı.

Muhsin Eryılmaz’ın özgeçmişi:

1964 yılında Muğla Fethiye’de doğan Muhsin Eryılmaz, 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirmiş, 1987 yılında askerlik görevini ifa etmiştir.

1989 yılında kamu görevine başlayan Eryılmaz, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörü ve Başkontrolörü olarak görev yapmış olup; 2004 yılına kadar Türkiye genelinde mahalli idarelerin (belediye ve bağlı kuruluşları, il özel idareleri) teftiş, soruşturma, araştırma-inceleme ve ön inceleme görevlerinde bulunmuş, 2004 – 2007 yıllarında ise İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

2008 yılında İçişleri Bakanlığı İç Denetçiliği görevine atanan Muhsin Eryılmaz, 15.01.2017 tarihine kadar bu görevi yürüterek; İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinde denetim ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmuştur.

İçişleri Bakanlığı’nda Kontrolörler Başkan Yardımcısı, Başkontrolör, Kontrolör ve İç Denetçi olarak görev yaparken; kamu kurum ve kuruluşları ile birlik ve derneklerin mahalli idareler alanında düzenlediği birçok eğitim ve seminere konuşmacı olarak davet edilmiş, belediye ve il özel idarelerine ilişkin konularda konferans ve seminerler vermiştir.Yine bu dönemde belediye ve il özel idaresine ilişkin yazdığı makaleler bilimsel ve mesleki dergilerde yayınlanmıştır.

Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Eryılmaz, bazı Avrupa ve Güney Amerika ülkelerinde mahalli idareler uygulamalarına ilişkin inceleme ve gözlemlerde bulunmuştur.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapmakta olan, İngilizce bilen Eryılmaz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık