Advert

Tekneciler Kaymakam Çalık’tan destek istedi

Fethiye’deki bazı tekne kooperatifleri, üst birliğin kendilerini birliğe almadığını ve sorunların çözümünde yardımcı olmadığını iddia ederek Kaymakam Ekrem Çalık’tan destek istediler.

Tekneciler Kaymakam Çalık’tan destek istedi
Tekneciler Kaymakam Çalık’tan destek istedi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2213 kez okundu.

Sınırlı Sorumlu Fethiye-Göcek Koyları ve Kıyı Sularını Deniz Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdinç Duraman, Göcek Mavi Tur Kooperatifi Başkanı Necdet Sarı ve kooperatif üyeleri Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ı ziyaret etti. Ziyarette tekneciler günü birlik tur tekneleri adına kurulmuş olan üst birliğin sorunlarını çözüme yaklaşmadığını, kendilerini birliğe almadıklarını öne sürerek, Kaymakam Çalık’tan destek istediler.

Duraman: “Diyalog kuramıyoruz”

Sınırlı Sorumlu Fethiye-Göcek-Ölüdeniz Yolcu Taşıma Kooperatifleri Birliği ile diyalog kurmak istediklerini ancak kuramadıklarını anlatan Sınırlı Sorumlu Fethiye-Göcek Koyları ve Kıyı Sularını Deniz Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdinç Duraman, “Üyelerimiz genellikle Uğur Mumcu Parkı ve önünden diğer teknelerimiz ise dağınık vaziyette Fethiye Limanı’nda faaliyetimizi devam ettiriyoruz. Günü birlik tur teknelerin adına kurulmuş olan bir üst birlik (Sınırlı Sorumlu Fethiye-Göcek-Ölüdeniz Yolcu Taşıma Kooperatifleri Birliği) ile sürekli diyalog içine girmeye çalışıyoruz fakat olumsuz cevap alıyoruz” dedi.

Duraman; “Mevcut denizcilik adına günü birlik teknelerin adına kurulmuş bir üst birlik var. Bizi bu birliğe almıyorlar. 2015 yılında kurulmuş bir kooperatifiz ama ben 11 yaşından bu yana denizciliğin içerisindeyim. 2012 yılından itibaren de denizcilik üzerine faaliyet göstermekteyim” dedi.

Sarı: “Bizi diskalifiye ettiler”

Göcek Mavi Tur Kooperatifi Başkanı Necdet Sarı; “Üst birliğin kuruluş aşamasındaki toplantılara katıldık. Başta her şey güzeldi. Ancak daha sonra bizi ötelediler” dedi. Sarı, “Bize danışman olarak Muğla Ticaret İl Müdürlüğünden personel geldi. Kurulumundaki her şeyi anlattı. Bütçe oluşumunu sorduk. Bize kaç kooperatif olduğumuzu sordu. 7 kooperatiften kuruluyuz dedik. 7 kooperatifin üye sayısını sordu. 150 üyesi var. Bütçe 35 bin lira. Başta herkesin eşit şekilde ödeme yapması için ödemeyi kooperatif sayısına göre yapılacağını söylediler. Daha sonra her kooperatifin üye sayısına göre ödeme yapılacağı söylendi. Ama her kooperatifin üye sayısı aynı değil. Bizim 5 katı üye sayısı olan kooperatifler var. Ben bin lira öderken üye sayısı fazla olan 200 lira ödeyecek. Bu sıkıntılardan dolayı üst birlikten bizi diskalifiye ettiler” dedi.

Çalık: “Kendi içinizde çözülebilir”

Kaymakam Ekrem Çalık, “Marina ve çekeklerin işletilmesi belediye başkanlığının yetkisinde olan bir  konu. Fethiye Belediyesi buradaki çekek yerlerini kiralayan konumunda ve marina denetimi belediyeye bağlı. Haliyle belediye başkanı ve belediye yönetimi bu konuda söz sahibi. Tartışmalı bir konu. Tarafların ifade ettikleri hususlar bunun biraz daha irdelenmesi ve masa başında tartılması gereken konular. Rast gele bir açıklamayla faklı anlamlar doğurmak istemeyiz. Ama öncelikle kendi içinde çözümlenmesi gerekli konular” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık