Advert

Güç Birliği Fethiye İşletme Fakültesi’nde toplandı

Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu şubat ayı toplantısı, MSKÜ Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Gavcar’ın daveti üzerine eğitim öğretime şubat ayında başlayan Fethiye İşletme Fakültesi’nde yapıldı.

Güç Birliği Fethiye İşletme Fakültesi’nde toplandı
Güç Birliği Fethiye İşletme Fakültesi’nde toplandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5767 kez okundu.

Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu şubat ayı toplantısını MSKÜ Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Gavcar’ın ev sahipliğinde Fethiye İşletme Fakültesinde yaptı. Toplantıya Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu Dönem Başkanı Mimarlar Odası Fethiye Temsilcisi Gökhan Güngör, FTSO Başkanı Akif Arıcan, Fethiye Pazarcılar Odası Başkanı Adem Hıra, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, TÜRSAB Batı Akdeniz BYK Başkanı Süleyman Kaya, Barış Kaya, EMO Fethiye Temsilcisi Sermet Ünel ve Veli Önver, DTO Müdürü Bülent Telli, Fethiye Ziraat Odasından Devrim Beyde, İMO Fethiye Temsilcisi Levent Çimen, Muğla Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Turgut Tokmak, FTSO Genel Sekreteri Füsun Şahin, FTSO Meclis Başkan Yardımcısı Ali Çelik katıldı.

“Fethiye İşletme Fakültesi Yerleşkesi Bir Çok Üniversiteden Daha İyi”

MSKÜ Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Gavcar, şubat ayında eğitim öğretime başlayan yeni binalar hakkında kısa bilgi vermesinin ardından Güç Birliği Platformu Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Toplantıda Platform Üyeleri Fethiye İşletme Fakültesi yerleşkesinin oldukça güzel olduğunu belirterek, bu koşullarda bir yerleşkenin bir çok üniversitede bulunmadığına dikkat çektiler.

Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu Dönem Başkanı Mimarlar Odası Fethiye Temsilcisi Gökhan Güngör, konuşmasında yeni binaların hayırlı olmasını dileyerek mimarlık fakültesinin Fethiye’de açılması düşüncesi konusunda yapılacak çalışmaların yönünün belirlenmesi için platform üyelerinin görüşlerini açıklamasını istedi.

“Mimarlık Fakültesi İçin Resmi Başvurumuzu Yapalım”

Rektör Harmandar ile yapılan görüşme hakkında bilgi veren FTSO Başkanı Akif Arıcan, Harmandar’ın “Binaların yüzde ellisini yaparsanız mimarlık fakültesini Fethiye’de açabiliriz, İşletme Fakültesi için Fethiyeliler ciddi destek verdi, devlet bu tür konulara çok sıcak yaklaşıyor” dediğini hatırlatarak, “Fethiye İşletme Fakültesinin açılması için verdiğimiz desteği Mimarlık Fakültesi için de veririz. Mimarlık Fakültesinin Fethiye’ye gelmesi için çalışmalarımıza devam edelim. Fethiye Üniversitesinin kurulması tüm Fethiye kamuoyunun beklentisi konumuna geldi. 5-6 yıl sonra burada 8-10 bin öğrenci olacak” dedi.

MSKÜ Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Gavcar, mimarlık fakültesinin Fethiye’de açılması konusunda yaptığı konuşmada, “Rektörümüz ile görüşmüşsünüz, bundan sonra bunun kararını Üniversite üst yönetimi verir. Fethiye cennet gibi bir yer. Fakülte alanımız bir çok İl’de bulunmayan bir güzellik ve nitelikte” diye konuştu.

Üniversitelerin şehirlerle orantılı olarak büyümesi gerektiğinin belirtildiği toplantıda, mimarlık fakültesi için tüm platform üyelerinin imzasıyla MSKÜ’ne resmi başvurunun yapılması, aynı yazının da milletvekillerine gönderilmesi kararı kabul edildi.

 

Fethiye İşletme Fakültesi kavşak düzenlemesi yapılmaması nedeniyle sıkıntı yaşanmaya devam edildiği belirtilerek, sıkıntının bir an önce aşılması için ilgili kurumlara yazı yazılması kararı alındı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık