Advert

Fethiyeli yeşil alan istiyor

Fethiye’de Bahriye Üçok Parkı’na yapılması düşünülen kapalı spor salonuyla ilgili vatandaşların da görüşlerini aldık. Vatandaşlar, şehir merkezinde yeşil alanın çok fazla kalmadığını belirterek kapalı spor salonu yerine yeşil alanlarının çoğalması gerektiği görüşünde birleştiler.

Fethiyeli yeşil alan istiyor
Fethiyeli yeşil alan istiyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2124 kez okundu.

Fethiye’de Bahriye Üçok Parkı’na yapılması düşünülen kapalı spor salonuyla ilgili vatandaşların da görüşlerini aldık. Vatandaşlar, şehir merkezinde yeşil alanın çok fazla kalmadığını belirterek kapalı spor salonu yerine yeşil alanlarının çoğalması gerektiği görüşünde birleştiler.

Kapalı spor salonu yapılması planlanan Bahriye Üçok Parkı’na yürüyüş mesafesinde Fethiye Şehir Stadı, Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin de bulunduğunu belirten bazı vatandaşlar, stattan çok halkın nefes alabileceği yeşil alanlara ihtiyaç olduğunu belirttiler.

Fethiye Belediyesi Şubat ayı olağan belediye meclis toplantısında komisyona havale edilen Bahriye Üçok Parkı’na yapılması planlanan kapalı spor salonu ile ilgili Fethiye’de yaşayan vatandaşların görüşlerini aldık.

 

Fethiye’de Bahriye Üçok Parkı etrafında yaşayan ve gününü parkta geçiren bazı vatandaşlar, bölgenin kapalı spor salonundan çok yeşil alana dönüştürülmesini istediler. Fethiye’de şehir merkezinde yeşil alanlarının oldukça az olduğunu dile getiren vatandaşlar, yapılması planlanan kapalı spor salonunun ise şehrin dışında bir yere yapılmasını daha uygun bulduklarını ifade ettiler.

Bazı vatandaşlar ise Bahriye Üçok Parkı’nın geceleri çok tehlikeli olduğunu, yapılacak spor salonuyla çocuklarının güvenli ortamda büyüyeceğini, Değirmenbaşı’ndaki spor salonunun uzak olduğunu ve çocuklarını Değirmenbaşı’na sürekli gönderebilmelerinin imkansız olduğunu söylediler. Öte yandan ilçede Bahriye Uçak Parkına yaklaşık 300 metre uzaklıkta Atatürk Kapalı Spor salonu ve inşaat aşaması süren Gençlik Merkezi de bulunuyor.

Fethiye Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında; Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 2. Etap Sahil Bandı Bahriye Üçok Parkı’na yapılması planlanan kapalı spor tesisi görüşüldü. Mecliste görüşülen öneri komisyona havale edilirken AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri, yapılması düşünülen kapalı spor salonunun şehrin dışına yapılmasını isteyip aksi takdirde şehir trafiğinin daha da yoğunlaşacağını ifade ettiler. Batı Akdeniz Medya olarak şehrin geleceğini ilgilendiren konuyu şehirde yaşayan vatandaşlara sorduk. İşte vatandaşlardan aldığımız bazı görüşler;

“DEĞİRMENBAŞINA GİTMEK AİLE BÜTÇESİNİ ZORLUYOR”

Tayfun Şık; “Değirmenbaşı’na gidiş geliş ücretlerini düşünürsek bir ailenin çocuğunu sürekli oraya göndermesi çok zor. Aileye çok büyük yük biner. Şehir içinde olursa çocuğunuzu rahatlıkla gönderebilirsiniz. Anne babada çocuğunun yanında olur ve onu izleme imkanı bulur, çocuğu gözünün önünde olur. Bu karar boşuna alınmamıştır, bütün her şey göz önüne alınmıştır” dedi.

“FETHİYE TRAFİĞİNİN İSTANBUL TRAFİĞİNDEN FARKI KALMADI”

Bahriye Üçok Parkı’nın yeşil alan olarak kalmasını isteyen Ziya Otrar; “Şehir içi trafiği çok kötü. Ben Eskişehirliyim. Eskişehir büyük bir kenttir ama trafik buradan daha rahat. Fethiye neredeyse İstanbul gibi oldu. Şehir içinden yarım saatte çıkmak her geçen gün zorlaşıyor. Buraya bir yapılaşma olduğu takdirde o kadar insan nereye gelecek, arabayı nereye park edecek. Ben kendi arabama zor yer buldum. Buraya kapalı spor salonu yapılması iyi bir düşünce değil. Salı Pazarı’nın olduğu yere bile araba park etmek imkansız. 15 dakika dolaşıyorsunuz arabaya park yeri bulabilmek için” diye konuştu.

“UĞUR MUMCU PARKI GİBİ YEŞİLLENDİRİLEBİLİR”

Bölgede esnaflık yapan Tunahan …; “Burada bir aktiflik olsa güzel olur. Gündüzleri buraya öğrenciler geliyor ama ne yaptıkları belli değil. Geceleri de ne oldukları belli olmayan insanlar geliyor. Düzgün bir yer yapılsa iyi olur. Buraya saha yapmışlar ama beton saha. Oğlum burada top oynarken kolunu kırıldı. Kapalı spor salonu da yapılabilir ama burası Uğur Mumcu Parkı gibi de yeşillendirilip bakımlı hale getirilebilir. Böyle bakımsız kalmasından daha iyidir” dedi.

“SPOR SALONUNUN BURAYA YAPILACAK OLMASI ÇOK SAÇMA”

Ayşe Banu Erozan; “Buranın yeşil bir alana ihtiyacı var. Çocuklarımız nerede oynayacak. Burası cadde üzeri bir yer. Spor salonunun buraya yapılacak olması çok saçma. Şehir merkezi dışında boş alanlar var. Baktığınız zaman burada çocuklar için park yapılmış ama çok bakımsız. Çocukların rahatlıkla, güvenle oynayabileceği bir alan değil. Kapalı spor salonu şehir dışına yapılıp, burası tekrar elden geçip güzelleştirilse daha güzel olur” dedi.

“FETHİYE’DE YEŞİL ALAN FAZLA KALMADI”

Hasan … “Fethiye’de yeşil alan fazla kalmadı. Şehir merkezinde yeşil alanın kalmasında fayda var” dedi.

Esra; “Burası sahil bölgesinde olduğu için oldukça yoğun bir trafik var. Çocukların oyun alanı çok fazla yok. Olanlarda zaten çok bakımsız. Kapalı spor salonundan ziyade çocukların rahatlıkla oynayabileceği, hem ailelerin gelip oturabileceği bir alan haline dönüştürülse çok daha iyi olur” dedi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık