Advert

Alzheimer hastası yangında hayatını kaybetti

Fethiye’de bir evde çıkan yangında 77 yaşındaki Alzheimer hastası İsmet Çakıcı yanarak hayatını kaybetti.

Alzheimer hastası yangında hayatını kaybetti
Alzheimer hastası yangında hayatını kaybetti Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2014 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre; Yakacık Mahallesi’nde İsmet Çakıcı’ya (77) ait 2 katlı evde gece yarısında buzdolabındaki elektrik kaçağı nedeniyle yangın çıktı. Çakıcı’nın kızı Aynur Aydilek, yattığı sırada babasının kaldığı odadan bir ses geldiğini duydu. Aydilek, odanın kapısını açtığında içerinin yandığını gördü. Diğer oda da yatan oğlu ve yaşlı annesini uyandırarak kapının camını kıran Aydilek ve aile fertleri, kendilerini dışarıya atarak yanmaktan son anda kurtuldu. Kısa sürede büyüyen yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye ve Seydikemer Grup amirliği ekipleri müdahale etti. Yaklaşık 2 saate güçlükle söndürülen yangında evden çıkamayan Alzheimer hastası İsmet Çakıcı hayatını kaybetti. Evin alt katında bulunan ahırda, 23 adet keçi de telef oldu.
Soğutma çalışmaları ardından eve giren jandarma ekipleri, Çakıcı’nın cesedini yattığı oda buldu. Evden çıkarılmasının ardından cenaze aracına alınan Çakıcının cesedi, Fethiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

“Babam öldü, bizler kış günü sokakta kaldık”
Annesi ve oğlunu yanmaktan kurtaran İsmet Çakıcı’nın kızı Aynur Aydilek: “Yangını fark ettiğimizde hiçbir şey yapamadık. Kendimiz dışarıya çok zor çıktık. Dumandan etkilendik ve yanmaktan son anda kurtulduk. Kapının kilidini bulamadım. Camı kırarak dışarıya çıktık. Yangında babamı kaybettim. Evin altındaki ahırda 23 keçi de yanarak telef oldu kendimiz de kış günü dışarıda kaldık diye” konuştu.

Yakacık Mahalle muhtarı Bayram Karataş ise; “Çok acı bir olay. Gece yarısı çıkan bir yangın itfaiyeye haber verdik. İtfaiyenin hızlı müdahale etmeseydi diğer evlerde yanacaktı. Hayatını kaybeden kişi yaşlıydı ve biraz rahatsızdı. Ayrı bir odada yatıyormuş. Yangın onun bulunduğu odada başlıyor. Eşi ve çocukları ayrı bir oda da yatıyormuş. Çocukları yangının farkına varıyorlar fakat oda yanmaya başlamış. Ne yazık ki kurtaramadık” diye konuştu.
Muhtar Karataş, evsiz kalan aileye yardım için ilgili kurumlara başvuracaklarını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık