Advert

Toplu Taşımaya yapılan zammı yürüyerek protesto ediyorlar

Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından ulaşıma yapılan zam sonrası Fethiye’nin Çiftlik Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar yola düştü.

Toplu Taşımaya yapılan zammı yürüyerek protesto ediyorlar
Toplu Taşımaya yapılan zammı yürüyerek protesto ediyorlar Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3134 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Kurulu tarafından toplu ulaşıma yapılan yüzde 10’luk zam Fethiye’de tepkilere neden oldu.

Yolcu taşıma ücretlerine yapılan zam ile birlikte Fethiye Merkezden Karagedik Mahallesine giden bir vatandaş 2 Lira 20 Kuruş ücret öderken, 1.5 kilometre ileride bulunan Çiftlik Mahallesine giden bir vatandaş 3 Lira 30 kuruş ücret ödüyor.   Buna tepki gösteren Çiftlik halkı her gün sabah 1,5 kilometre sabah, 1,5 kilometre akşam yürüyerek Karagedik kavşağından belediye otobüsüne biniyor.  Vatandaşlar ücretlerin uygulamaya konulan zamdan önce olduğu gibi sabit olmasını istiyorlar.

Her sabah ezanından önce yola düştüklerini ve saat 7.20 otobüsüne bindiklerini belirten mahalle sakini Hatice Fırat: “Yol ücretlerine biranda 1,10 kuruş zam geldi.   4 günden buyana her gün sabah akşam toplam 3 kilometre yürüyoruz.  1 lira 10 kuruş vermemek için. Yetkililerden biraz daha cüzü bir rakam istiyoruz çünkü asgari ücretin ne kadar olduğu belli. Karagedik gibi Çiftlik’te Fethiye’ye bağlı.  Karagedik 2 lira 20 kuruş Çiftlik 3,30 kuruş sizce mantıklı mı?” diye konuştu.

Mahalle sakini Muharrem Fırat “Bu uygulama düzelmezse bu yürüyüşler hep devam edecek. Kararlıyız yağmurda da çamurda da yürüdük ücretler böyle olursa Belediye otobüsüne binmeyeceğiz. Her 3 kilometrelik yolu yaklaşık 20 dakikada yürüyoruz” dedi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık