Toplu Taşımaya yapılan zammı yürüyerek protesto ediyorlar

Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından ulaşıma yapılan zam sonrası Fethiye’nin Çiftlik Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar yola düştü.

Toplu Taşımaya yapılan zammı yürüyerek protesto ediyorlar
Toplu Taşımaya yapılan zammı yürüyerek protesto ediyorlar Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2440 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Kurulu tarafından toplu ulaşıma yapılan yüzde 10’luk zam Fethiye’de tepkilere neden oldu.

Yolcu taşıma ücretlerine yapılan zam ile birlikte Fethiye Merkezden Karagedik Mahallesine giden bir vatandaş 2 Lira 20 Kuruş ücret öderken, 1.5 kilometre ileride bulunan Çiftlik Mahallesine giden bir vatandaş 3 Lira 30 kuruş ücret ödüyor.   Buna tepki gösteren Çiftlik halkı her gün sabah 1,5 kilometre sabah, 1,5 kilometre akşam yürüyerek Karagedik kavşağından belediye otobüsüne biniyor.  Vatandaşlar ücretlerin uygulamaya konulan zamdan önce olduğu gibi sabit olmasını istiyorlar.

Her sabah ezanından önce yola düştüklerini ve saat 7.20 otobüsüne bindiklerini belirten mahalle sakini Hatice Fırat: “Yol ücretlerine biranda 1,10 kuruş zam geldi.   4 günden buyana her gün sabah akşam toplam 3 kilometre yürüyoruz.  1 lira 10 kuruş vermemek için. Yetkililerden biraz daha cüzü bir rakam istiyoruz çünkü asgari ücretin ne kadar olduğu belli. Karagedik gibi Çiftlik’te Fethiye’ye bağlı.  Karagedik 2 lira 20 kuruş Çiftlik 3,30 kuruş sizce mantıklı mı?” diye konuştu.

Mahalle sakini Muharrem Fırat “Bu uygulama düzelmezse bu yürüyüşler hep devam edecek. Kararlıyız yağmurda da çamurda da yürüdük ücretler böyle olursa Belediye otobüsüne binmeyeceğiz. Her 3 kilometrelik yolu yaklaşık 20 dakikada yürüyoruz” dedi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu