3 Milyonluk yatırım çürümeye başladı

Fethiye’de 2014 yılında ihaleye verilerek yapımına başlanan ve yaklaşık maliyeti 3 milyon 121 bin 753 Türk Lirası olan Gençlik Merkezi Spor Kompleksi açılışı yapılmadan çürümeye başladı.

3 Milyonluk yatırım çürümeye başladı
3 Milyonluk yatırım çürümeye başladı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3465 kez okundu.
Advert

Fethiye’de 2014 yılında ihaleye verilerek yapımına başlanan ve yaklaşık maliyeti 3 milyon 121 bin 753 Türk Lirası olan Gençlik Merkezi Spor Kompleksi açılışı yapılmadan çürümeye başladı. 3 ay önce Fethiye Belediyesi’nden ruhsatı aldığı öğrenilen Gençlik Merkezinin yüklenici firma tarafından eksikliklerin giderilememesi sonucu açılamadığı bildirildi. Bakanlık onayı bekleyen Gençlik Merkezi’nin içerisinde voleybol, basketbol salonlarının yanı sıra konferans salonu da mevcut.

Fethiye’deki gençlerin spora olan ilgisini artırarak hem bedensel hem kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla dönemin Milletvekili AK Partili Ali Boğa zamanında temelleri atılan Gençlik Merkezi’nin duvarları yağmurdan dolayı çürümeye başladı. İçerisindeki voleybol filesi ve basketbol kortlarının tamamlanamaması, kamera sistemlerinin yapılamaması nedenleriyle açılışı gerçekleştirilemediği öğrenildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından süre verilen yüklenici firma eksiklikleri gidermediği takdirde Bakanlık tekrar ihaleye verecek.

Ne zaman açılacağı netlik kazanmayan Gençlik Merkezi’ni halini gören vatandaşlar ise devletin parası çöp oluyor diyerek tepki gösterdi. Çocuklarını gençlik merkezine göndermek isteyen aileler, “Önce ruhsat alınmadığı için açılamıyordu. Şimdide yüklenici firma eksikleri gidermediği için Bakanlık onay vermiyormuş. Yazık koskoca bina kullanılamadan çürüyor. Bunu birilerinin görmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Haber Hülya Kulalı

Fethiye Haber Ajansı

Fethiye Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)