Advert

Sağanaklar başladı, drenaj sorunu ortaya çıktı

Fethiye’de yoğun yağış altyapı sorunlarını da gündeme getirdi. Bahçesi göle dönen sitedeki bazı evlerin ise zemin katlarını su bastı.

Sağanaklar başladı, drenaj sorunu ortaya çıktı
Sağanaklar başladı, drenaj sorunu ortaya çıktı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1808 kez okundu.

GÜNERKAYA; “DRENAJ HATLARI YETERSİZ”…

Günlükkent Sitesi yöneticisi Osman Günerkaya, 320 konutluk sitenin bir kısmını yağmur nedeniyle su bastığını söyledi. Yağmur suyu drenaj hatlarının yetersiz kaldığını anlatan Günerkaya şöyle dedi:

“Sitemizin alt kotlarındaki evler şu an su içinde. MUSKİ ekiplerinden yardım istedik. Geçici bir önlem olarak suyun önünü açıyorlar. 300’lük yağmur suyu drenaj hattı bu bölge için yetersiz. Buraya 600’lük ya da 800’lük drenaj hatlarının döşenmesi gerekiyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz.”
Bölgedeki tüm sitelerin aynı sorunla karşı karşıya kaldığını aktaran Günerkaya, geçici çözümler üretmek yerine kalıcı bir çalışmayla bölgenin baskın probleminin çözülebileceğini belirtti.

YAĞIŞ PAZAR GÜNÜNE KADAR SÜRECEK

Fethiye Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri ise yağışların aralıklarla pazar gününe kadar devam edeceğini bildirdi. Pazar gününden itibaren ilçenin soğuk hava dalgasının etkisine gireceği kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık