Advert

Çalık; Türk Milletinin Geleceği Parlak

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Türk milletinin ve Fethiyelilerin 2017 yılını kutladı. Geride bıraktığımız 2016 yılında büyük acıların ve kayıpların yaşandığını ifade eden Çalık, 2017 yılında insan odaklı anlayışın gelişmesi temennisinde bulundu.

Çalık; Türk Milletinin Geleceği Parlak
Çalık; Türk Milletinin Geleceği Parlak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1554 kez okundu.

Geride bıraktığımız 2016 yılını değerlendiren Kaymakam Ekrem Çalık; “Türk milletinin geleceği parlak. Biz dibe vurmuş durumdayız, bundan daha kötü halimiz olmaz diye düşünüyoruz. Çünkü 400 milyonluk bir Türk dünyasının temsilcisi durumundayız. 1 milyar 700 milyon nüfusa sahip İslam aleminin de ümidi Türk milleti” diye konuştu.

Türk milletinin geleceğinin parlak olduğuna işaret eden Kaymakam Çalık yeni yıl mesajında şunlara dikkat çekti:

“2016 yılında çok ağır ve acı olaylar yaşandı. Çok sayıda şehidimiz var. Ülkemize yönelik ağır saldırıları gördük. Onunda sonuna kadar mücadele azmi içinde olundu. Bir 15 Temmuz kalkışması yaşandı. Tarihte eşi, benzeri görülmemiş ihanet olayı yaşadık, bu Türk milletine hem psikolojik hem ekonomik ağır bir travma ve kayıp verdirdi. Ancak şunu gördük; Milletin feraseti bütün terör örgütlerinin önüne geçti. Birlik ve beraberlik içinde bir mücadeleye giriştik ve kazanan Türk Milleti olacak bundan eminiz. Küresel güçlerin oluşturduğu silah verip beslediği terör örgütleri PKK, DAEŞ, FETÖ, PYD, YPG bunların hepsiyle mücadele ediyoruz ve fevkalade güzel mücadele ediliyor. Ben öncelikle vatanı milleti uğruna canını kaybeden cumhuriyetin kuruluşundan beri bu ülke için şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet diliyorum, minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Gazilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz çünkü bu ülke için sakatlandılar, gazi oldular, ölümden döndüler. Türk milletinin geleceği parlak. Biz dibe vurmuş durumdayız, bundan daha kötü halimiz olmaz diye düşünüyoruz. Çünkü 400 milyonluk bir Türk dünyasının temsilcisi durumundayız. 1 milyar 700 milyon nüfusa sahip İslam aleminin de ümidi Türk milleti. Bunun dışında da mazlum dünya milletleri, üçüncü dünya ülkelerinin ümitle beklediği bu dünyadaki sömürü düzeninin kalkması insan odaklı bir sistemin gelmesi ümidi Türkiye’nin çabalarıyla yetişiyor.

Bütün Dünya’da 2017’de insan odaklı bir anlayışın gelişmesini temenni ediyorum.  Irkı, dini, dili ne olursa olsun insana değer veren, insanı ön plana çıkaran terör örgütleri mağlup olup yok olacaklar. 2017 yılında gerek Türk milleti mensuplarının İslam aleminin gerekse başka insanların sağlık, mutluluk, huzur içinde yaşayacakları bir ortam oluşmasını temenni ediyorum. Terörle mücadelede de askerimize, polisimize, güvenlik güçlerimize Allah’tan güç ve kuvvet diliyorum. Fethiye’de yaşayan Fethiye halkının ve yerleşik yabancıların da yeni yılını kutluyorum.”

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık