Advert

Fethiye’de göçmen kaçakçılığına karışan 9 kişi tutuklandı

Fethiye’nin Katrancı Koyu yakınlarında 8 farklı uyruktan 260 kaçak, jandarmanın günlerce süren takibi sonucu operasyonla yakalanmıştı. Sorgulamanın ardından Suriyeli kaptan ile birlikte 9 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fethiye’de göçmen kaçakçılığına karışan 9 kişi tutuklandı
Fethiye’de göçmen kaçakçılığına karışan 9 kişi tutuklandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2897 kez okundu.

Fethiye’den yasa dışı yollarla İtalya’ya kaçmak isteyen 260 kaçak göçmeni ilçeye getiren ve tekne ile yurt dışına götürmeye çalışan kaptan ve organizatör ile birlikte olaya karışan toplam 11 kişi hazırlanan suç dosyalarıyla birlikte adliyeye sevk edildi. Saatler süren sorgulamanın ardından Suriyeli kaptan ile birlikte 9 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Fethiye’nin Katrancı Koyu yakınlarında 8 farklı uyruktan 260 kaçak, jandarmanın günlerce süren takibi sonucu operasyonla yakalanmıştı. Ölüm yolculuğuna çıkmadan son anda kurtarılan toplam 260 kaçak göçmenin arasında çok sayıda çocuk ve kadın da bulunurken, organizatörler de yakalanmıştı.
Çoğunluğu Suriye, Irak, Filistin ve Pakistanlı göçmenlerin yasa dışı yollarla yurt dışına kaçırılması suçuna karıştıkları iddia edilen organizatör Osman K (51) ile Suriyeli Kaptan İmmad S. (31) ve olaya karışan toplam 11 kişi jandarmanın sıkı güvenlik önlemleri altında önce doktor kontrolü için Fethiye Devlet Hastanesi’ne getirilip ardından Fethiye Adliyesine sevk edildi. Saatler süren sorgulamanın ardından İbrahim H. (41) ile Hasan Ç. (32) adli kontrol şartıyla serbest kalırken, Osman K., Suriyeli İmma S., Emrullah D. (29), Veli K. (39), Özgür A. (27), Murat Y. (33), Özgenç E. (37), Samet M. (29), Akif P. (47) tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık