Advert

Okullar bölgesine üst geçit yapıldı

Fethiye’de okullar bölgesi olarak da bilinen Çatalarık Değirmenbaşı mevkiine Jandarma Trafik timlerinin talebi sonrası üst geçit yapımına başlandı.

Okullar bölgesine üst geçit yapıldı
Okullar bölgesine üst geçit yapıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2373 kez okundu.

Fethiye’de okulların yoğun olarak bulunduğu Çatalarık Mahallesi Değirmenbaşı e üst geçit çalışmaları başladı. Üst geçidin 2017 yılının ilk ayında hizmete gireceği öğrenildi.

20161222aw936166_04_800x450

Değirmenbaşı Mevkiinde bulunan Okullar bölgesine üst geçit yapım çalışması başlatıldı. Fethiye’de öğrenci yoğunluğunun en fazla olduğu Çatalarık Mahallesi Değirmenbaşı Mevkiindeki Okullar bölgesinde öğrencilerin, yolun karşısına geçmelerini sağlamak amacıyla Fethiye Jandarma Trafik Timlerinin yoğun çabası üzerine Antalya Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından üst geçit yapım çalışması başlatıldı. Aralık ayı sonuna kadar yapımı bitmesi bekleniyor.

 

Aralık ayı sonuna kadar yapımının biteceği öğrenilen üst geçit, yılbaşı itibariyle kullanılacak. Fethiye Jandarma Trafik timlerinin sorumluluk alanı içerisinde bulunan okullar bölgesinde faaliyet gösteren 1 Rehabilitasyon Merkezi, 6 lise, 3 öğrenci yurdu ve 1 kapalı spor salonu bulunuyor. Bölgede bulunan okullarda her gün sabah okula giriş ve akşam çıkışlarında Jandarma Trafik Timlerinin trafik uygulamasına, yapılan üst geçit çok büyük değer kattı. Yapılan bu üst geçit çalışmasının ardından yeni yapılan duble yolun orta refüjü boydan boya tel çit çekilecek ve yayaların karşıya geçmeleri engellenmiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık