Advert

Engelli öğrenciler polis oldu

Fethiye’de ‘Bir Hayal Piyangosu’ projesi kapsamında polis olmak isteyen engelli öğrenciler Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette engelli öğrenciler polis telsiziyle anons yaptı.

Engelli öğrenciler polis oldu
Engelli öğrenciler polis oldu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1916 kez okundu.

 

Fethiye’de özel eğitim kurumlarında eğitim alan 10 öğrenci 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürlüğüne konuk oldu. Polis olmak isteyen öğrenciler Trafik Tescil Ve Denetleme Büro Amirliğinde ağırladı. Trafik Denetleme Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı polis olmak isteyen engelli öğrencilerle tek tek ilgilendi. Çınaklı, polis telsizi isteyen engelli öğrencilere telsiz vererek, anons yaptırdı.

engelli-ogrenciler-polis-oldu1

Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü binasını gezen engelli öğrencilere Toplum Destekli Polis Memuru Nazan Ünal ve Erdem Kullukçu eşlik etti. Engelli öğrencilerle bir süre sohbet eden polis memurları Ünal ve Kullukçu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

‘Bir Hayal Piyangosu’ projesiyle birçok engelli öğrencinin hayallerini öğrenmek istediklerini belirten özel eğitim kurumunda görevli Nurfeza Buyruk, polislik hayali olan öğrencileri polislerle buluşturduklarını söyledi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kendilerine büyük destek verdiğini ifade eden Buyruk; “Buradaki öğrencilerimiz bize polis olmak istediklerini söylediler. İleriki yaşantılarında belki bu mümkün olmayacak ama birazda olsa onlara bir katkımız olduysa çok mutlu oluyoruz. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimize projemize destek verdikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Engelli öğrencilerinin bazılarının doktor, öğretmen olmak istediğini bazılarının da hayatlarında hiç yapamadıkları şeyleri yapmak istediklerini ifade eden Buyruk; “Örneğin bazı öğrencilerimiz bisiklet sürmek istedi, sinemaya hiç gitmemiş çocuklarımız sinemaya gitmek istedi. Sahil kesiminde yaşadığımız halde kordona hiç gitmemiş öğrencilerimiz var. Biz bu öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Toplum Destekli Polis Memuru Nazan Ünal da; “Bizde bugün yürekler çiçek açsın, mutlu olsunlar, hayalleri gerçekleşsin istedik. Öğrenci arkadaşların duyarlılıklarından dolayı mutlu olduk” dedi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık