Advert

Fethiye’de, FETÖ’den 63 Kişi Tutuklandı

Ülke çapında sürdürülen FETÖ/PDY operasyonları tüm hızıyla devam ediyor. Fethiye’de FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonlarda bugüne kadar 63 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

Fethiye’de, FETÖ’den 63 Kişi Tutuklandı
Fethiye’de, FETÖ’den 63 Kişi Tutuklandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4165 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Fethiye’de bugüne kadar Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan 15 dalga operasyonunda toplam 63 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre 15 Temmuz tarihinden bu yana 158 kişinin FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonlarda yakalanarak ifadesinin alındığı, sivil/tüzel kişilerden 63 kişinin tutuklandığı, 72 kişinin çıkarıldıkları mahkeme heyeti tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ve 23 kişinin de savcılık tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından çalışmaların ve soruşturmaların ilerleyen günlerde de devam ettirileceği bildirildi.

MUĞLA’DA 304 KİŞİ TUTUKLANDI

Muğla Valisi Amir Çiçek,  geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili yaptığı açıklamada Muğla genelinde FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonlarda bugüne kadar 304 kişinin tutuklandığını açıkladı. Vali Amir Çiçek, kentteki FETÖ/PDY soruşturmalarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

“Hakkında işlem yapılan kamu görevlilerinden 402’si görevinden uzaklaştırılmıştır. Bunlardan 150 kişi tutuklanmış, 459 kişi görevinden çıkarılmış, 122 kişi de adli kontrol ile serbest bırakılmıştır. Sivil/tüzel kişilerden 154 kişi tutuklanmış, 127 kişi adli kontrol ile serbest bırakılmıştır. 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince 21 yurt, 14 okul, 8 dershane, 7 dernek, 19 verici istasyonu, 5 sendika, 1 ajans, 2 kurs ve 1 gazetenin faaliyetlerine son verilerek mülkleri hazineye bedelsiz olarak devredilmiştir.”

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık