Advert

FETÖ’cü çocuklarını ihbar etti

Fethiye ilçesinde yürütülen bir soruşturmada bir babanın FETÖ ile ilişkili olan çocuklarını reddettiği ve “Elli çocuğum olsa vatanımdan değerli değil” dediği ortaya çıktı

FETÖ’cü çocuklarını ihbar etti
FETÖ’cü çocuklarını ihbar etti Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3944 kez okundu.

Muğla Valiliği tarafından yürütülen ve ildeki FETÖ’cü yapılanmanın Milli Eğitim ve Müftülük ayağının ortaya çıkarılmasını amaçlayan soruşturmada tanık olarak ifade veren B.Ç çocuklarını FETÖ ile ilişkileri nedeniyle çok uyardığını ve adeta yalvardığını ikna edemeyince de evlatlıktan reddettiği ortaya çıktı.

1_3955b6f16ffa20612a00

Siyasetçiler ve üst düzey bürokrasinin FETÖ ile ilişkili kamu çalışanı yada iş adamlarını “hatır-gönül”ilişkileri nedeniyle koruyup kolladığı bir dönemde, Muğla’nın Fethiye ilçesinde ortaya çıkan bir ifade adeta göz yaşarttı. Muğla Valiliğinin talimatıyla başlatılan ve FETÖ’nün Muğla ve Fethiye’de ki Milli Eğitim ve Müftülük yapılanmasını ortaya çıkarmayı amaçlayan soruşturmada ifade veren Fethiye Hacı Veli Camii cemaatinden olduğu öğrenilen B.Ç, 4 oğlundan 3’ünün FETÖ’cü olduğunu bunlardan birinin turizmci bir diğerinin de sınıf öğretmeni olduğunu ve açığa alındığını, çocuklarını FETÖ ile ilişkilerini kesmesi noktasında uyardığını ve hatta yalvardığını onlarla kavga ettiğini ancak ikna edemediğini belirtti. B.Ç en son çocuklarına örgüt ile ilişkilerini kesmemeleri  durumunda evlatlıktan reddedeceğini söylediğini aktardı. “Benim 50 çocuğum olsa da vatanımdan değerli değil” diyen B.Ç’nin çocuklarını evlatlıktan reddettiği öğrenildi.

 

B.Ç’NİN İFADESİ GİBİ ONLARCA İFADE VAR AMA HİÇ BİR İŞLEM YOK

Bu arada AVAZTURK’ün ulaştığı bilgi ve belgelere göre, B.Ç’nin ifade verdiği soruşturmada Muğla ve Fethiye’de ki birçok bürokratın FETÖ ile ilişkisi tanık beyanlarıyla somut bulunmasına karşın haklarında şuana kadar herhangi bir işlem yapılmadığı yaklaşık 100 sayfalık soruşturma raporunun da henüz bir işlem görmediği ortaya çıktı.

KAYNAK: AVAZTURK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık