Advert

Bu iddialar CHP Fethiye teşkilatını karıştırır

Oda Tv ve MuğlaTürk haber sitelerinin yaptığı habere göre, Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Teşkilatı bir yönetici, masum insanları iş, bakım vs.. gibi vaatlerle kandırıp paralarını alıyor.

Bu iddialar CHP Fethiye teşkilatını karıştırır
Bu iddialar CHP Fethiye teşkilatını karıştırır Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 7175 kez okundu.

Önce Oda Tv muhabiri Murat Sökdü'nün yaptığı haber Fethiye gündemine bomba gibi düştü.  İddialar arasında, yönetim kurulu üyesinin ''kesilen maaşı yeniden bağlatacağım'' diyerek para istemesinden, Büyükşehir Belediyesi'nde çalışmak isteyenlerden 5 BİN TL para istendiğine kadar birçok iddia yer alıyor. 

İşte çok konuşulacak ODA TV'nin o haberi; 
 

CHP Fethiye Teşkilatının CHP'li üyelerden çeşitli vaatlerle "Rüşvet" topladığı iddiaları ortalığı karıştırdı.

CHP Fethiye Teşkilatı'nın üyelerinden para topladığını iddia eden CHP'li üye Ekrem Yabaş, "40 yıllık CHP'liyiz bizleri mahvettiler. Hayat arkadaşım engelli yatalak hasta ondan bile yalan vaatlerle para aldılar." dedi.

Olaydan İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu'nun da haberinin olduğu öne sürüldü.

"Hayat arkadaşım yüzde 91 oranında engelli ve yatalak hasta" diyen Ekrem Yabaş şunları anlattı:

"73 Yaşındaki hayat arkadaşım Hayriye Tosun'un kesilen maaşını tekrar bağlatacağım diyerek Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Dede bizden 1000 TL istedi. Yok halimizle 600 TL verdik. Bir süre bekledik ancak maaş bağlanmadı. Daha sonra 400 TL daha istedi. Biz de vermedik. Olayı ilçe başkanına ilettik. Ancak Hüseyin Dede, "bizi küçük düşürdü" diyerek bize dava açtı. Avukatım olan CHP İlçe Başkanı Kullukçu'ya paramı nasıl geri alırım dediğimde başkan, 'Abi ben Hüseyin Dede'den parayı alırım avukatlık ücretinden düşerim' dedi. Kullukçu'nun araya girmesiyle davayı geri çekti. Bizler de partimizin ticarethaneye dönüştüğünü düşünerek topluca istifa ettik."

"ENGELLİ YATALAK HASTADAN RÜŞVET ALINDI"

Ekrem Yabaş, birçok partiliden de "Büyükşehir Belediyesi'nde sizi işe sokacağız" vaatleriyle rüşvet alındığını ve ortada bırakıldıklarını da öne sürdü.

73 Yaşındaki CHP'li engelli yatalak ağır hasta Hayriye Tosun ise "beni mahvettiler. 'Sana yaşlı bakım maaşı çıkartacağız ama önce ödeme yapmalısın' dediler. Yönetici Hüseyin Dede'ye kenarda üç kuruşum vardı verdim. Ancak ne maaş çıkardılar ne de bakım hizmeti. Ben de yıllardır partiye hizmet etmiş biriyim bakmayın böyle yatalak düştüğüme. Hastalık vurdu geçti ama en çok zoruma giden de partimin insanlarının bana vurması oldu." ifadelerini kullandı.

"BENDEN DE 5 BİN TL İSTEDİLER "

CHP Fethiye İlçe yönetiminde rüşvet çarkı kurulduğu iddiasını ortaya atan bir diğer isim de Adem Olçak adlı üye oldu.

Fethiye CHP yönetimini oluşturan çok kişinin birinci derece yakınlarının Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde "MUSKİ" departmanında işe alındığını iddia eden Olçak, "Benden partiye bağış adı altında 5 bin TL'ye yakın para istediler. Ben de "işe koyun öderim" dedim. Ama boş çıktı. İşsisiz." diye konuştu.

TOPLU İSTİFA DİLEKÇELERİ VERDİLER

CHP Fethiye teşkilatındaki rüşvet iddiaları nedeniyle toplu istifa dilekçelerini veren partililer, iddiaları Genel Merkeze taşıdı.

CHP'Lİ BAŞKAN ODATV'YE AÇIKLAMA

CHP'lilerin CHP Fethiye İlçe Teşkilatı Hakkındaki iddialarını İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu'ya sorduk.

İddiaları reddedem Kullukçu şunları söyledi:

"Böyle bir şey olabilir mi bunu sormanız bile abesle iştigal. Böyle bir şikayetleri varsa gidecekleri yer Fethiye Adliyesidir. Ellerinde para istendiğine dair delil veya başka bir şey varsa gitsinler Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet etsinler. Aklınız böyle bir şeyi alıyor mu? Böyle bir şey olması söz konusu değil. Böyle bir iddiada bulunanlar varsa gidecekleri yer belli. Böyle bir şey kesinlikle kabul etmiyoruz. Burası hukuk devleti. İddialarını ispat etmekle mükellefler. Gitsinler Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'na her hangi bir yönetici hakkında herhangi bir suçlama varsa versinler bizzat takipçisi ben olacağım.

Biz de aynı şekilde o soruşturmayı takip ederiz. Neticesinde böyle bir şey varsa biz de bu suçtan zarar gören olarak Cumhuriyet Halk Partisi İlçesi olarak müdahil dilekçesi vereceğiz."

"O NE DİYORSA DİYOR. BENİ İLGİLENDİRMİYOR"

"O şunu diyor bu şunu diyor. O ne diyorsa diyor. Beni ilgilendirmiyor. Böyle bir şey yok zaten. Varsa gitsinler her türlü makama burası hukuk devletiyse adliyeye şikayet dilekçelerini versinler. Ya da bize versinler şikayet dilekçesini İl Başkanlığı'na gönderelim, Genel Merkeze göndersin.

"NE YAPMAK İSTİYORSUNUZ BANA SÖYLESENE"

İddia sahiplerinden bazılarının Adliyeye gittiği ve araya kendisinin girmesiyle davaların geri çekildiği ile ilgili iddaları da sorduğumuz CHP'li ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu şöyle devam etti:

"Ne istiyorsunuz benden. Böyle bir şeyin varlığına inanıyorsanız haberini yaparsınız. Eğer bu bizim Cumhuriyet Halk Partisi'nin aleyhine bir haber olacaksa, biz de bunun takipçisi oluruz.Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün mü arkadaş. Bundan muzdarip olan böyle bir olayla karşı karşıya olduğunu iddia eden kişilerin başvurması gerekmez mi adliyeye. Bir hukukçu ve avukat olarak soruyorum bunu. Ne yapmak istediğinizi bana bir söylesene bir. Bizim alnımız ak rahatız. Ama böyle deyip de haber yaratma gayreti içindeyseniz yapabileceğim bir şey yok. Bu haberi yaparsınız o zaman, biz de gerekli adli makamlara başvururuz. Bu iddiaları haber yapacaksınız yapın. İddialarda adı geçen Hüseyin Dede benim ilçe yöneticim. Böyle bir durumda rahatsız olan kim olması lazım. İddia sahipleri gitsinler şikayetçi olsunlar o zaman."

İşte CHP'li üyelerin istifa dilekçelerinden bazıları:

Murat Sökdü
Odatv.com

haberin linki (http://odatv.com/chp-teskilatini-karistiran-rusvet-iddiasi-2111161200.html)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık