800 Bin Liralık Tekne Battı

Fethiye’de limana bağlı bulunan 800 Bin liralık 23 metre uzunluğundaki günlük gezi teknesi henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı battı. Yarıya kadar batan teknede yaklaşık 150 bin liralık zarar oluştuğu belirtildi.

800 Bin Liralık Tekne Battı
800 Bin Liralık Tekne Battı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2641 kez okundu.

Fethiye limanına Hasan Tunç isimli vatandaşa ait olan 800 bin liralık değerinde turistlik günlük gezi teknesi bilinmeyen bir nedenle battı.

Teknenin battığını gören vatandaşlar hemen Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ve polis ekiplerine haber verdiler. İtfaiye ekipleri batan tekneyi çıkaramayınca olay yerine özel şirkete ait bir vinç ve dalgıç ekipleri geldi. Çevredeki vatandaşların da yardımıyla batan tekneyi çıkarmaya çalışan ekipler, tekneyi alttan halatlarla sararak vinç yardımıyla çıkarmaya çalıştılar.

ALTUĞ: “EN BÜYÜK ŞANSIMIZ DENİZİN TEMİZ KALMASI”

Teknenin henüz 1 yılını dahi doldurmadığını belirten 12 Adalar ve Koyları Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Güven Altuğ, teknenin bilinmeyen bir nedenle battığını söyledi. Olayda her hangi bir kasıt olmadığının altını çizen Altuğ: “Hepimize geçmiş olsun biz denizcilerin fıtratında olan olaylardan bir tanesi. Zor şartlarda para kazanmanın örneklerinden birini yaşıyoruz. Yüzde yüz hiçbir kasıt olmadığına inanıyoruz. Çünkü daha yeni motorunu yaptırdı. Karaya çıkınca bilirkişi teknenin neden battığını net şekilde söyleyecek. Dalgıçlar, kurtarıcılar tekneyi yavaşça kaldırıp teknenin içindeki suyu boşaltacak. Burada sevindirici olay teknenin motoru, şanzımanı bakımdaydı.  Bunlar olmadığı için teknede sızıntı olmadı. En büyük şansımız denizin temiz kalması” dedi.

İMEAK Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan: “Teknenin nasıl battığı bilinmiyor. Ama kasıt olmadığı kesin. Arkadaşımıza geçmiş olsun. İnşallah daha fazla hasar görmeden tekneyi çıkarırlar” dedi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık