Advert

Ölüdeniz AAT’nin Yıkımına Başlandı

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Fethiye İlçesi Ölüdeniz Mahallesine yapılacak olan yeni Atıksu Arıtma Tesisinin yapımı için eski tesisin yıkım işlemleri başladı.

Ölüdeniz AAT’nin Yıkımına Başlandı
Ölüdeniz AAT’nin Yıkımına Başlandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1830 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, dünyaca ünlü turizm merkezlerinden biri olan Ölüdeniz’e yapılacak olan yeni tesis için, eski tesisin yıkımına başlandı. Bölgede bulunan ve Mahallenin arıtma ihtiyacını karşılamada yetersiz kalan tesisin yıkımına başlayan ekipler daha sonra yeni tesisin inşaatına başlayacak.

MUSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, mevcut kapasitesi 3 bin 500 metreküp olan Ölüdeniz Arıtma tesisinde yıkım sırasında bazı ünitelerinin aktif olarak çalışmaya devam edeceği belirtildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, tesis yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini vurguladı. Ülgen, “ Yaklaşık 19 milyon 500 bin TL’ye mal olacak bu tesis için ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyor. Turizmin önde gelen bölgelerinden biri olan Ölüdeniz ’de özellikle yaz aylarında yaşanan arıtma problemi yapacağımız yeni tesis sayesinde son bulacak. Çalışma sonucunda Ölüdeniz Mahallesine 12 bin metreküp kapasiteli yeni bir artıma tesisi yapılarak bölgenin arıtma problemi çözüme kavuşacak. Böylelikle Ölüdeniz’e gelen yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra bölge halkının önemli bir eksiği giderilmiş olacak. Tüm kesimlerin memnun olacağı büyük bir yatırım için yıkım çalışmalarımıza başladık. Yıkım sırasında da bazı üniteler aktif tutularak arıtma işlemi devam edecek. Yeni tesisimizi 2017 yılı içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık