Advert

Aldan, Söğüt – Fethiye yolunu sordu

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, yol çalışması yılan hikayesine dönen ve bir türlü duble yol yapımı tamamlanmayan Söğüt – Fethiye arasındaki D-350 yolunun durumunu TBMM gündemine taşıdı.

Aldan, Söğüt – Fethiye yolunu sordu
Aldan, Söğüt – Fethiye yolunu sordu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3129 kez okundu.

Aldan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arlan’ın cevaplandırması istemiyle verdiği önergesinde, Fethiye ve çevresini Antalya, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere bağlayan Fethiye – Söğüt yolunda (D-350) trafiğin tek yönlü işlediğini ve uzun süreden beri yapılacağı ifade edilen duble yolun bir türlü yapılmadığını hatırlattı. Önemli bir turizm bölgesi olmasının yanı sıra geniş tarım ve ticaret hinterlandına sahip olan bölge yolunun mevcut hali nedeniyle can ve mal kayıplarına neden olduğuna dikkat çeken Aldan, Söğüt – Fethiye yolunun ne zaman duble yol haline getirileceğini sordu.

CHP Muğla Milletvekili Aldan’ın meclise taşıdığı Söğüt – Fethiye arasındaki D-350 yolunun durumuyla ilgili soru önergesinde şu şekilde:

“Fethiye ve çevresini Antalya, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere bağlayan Fethiye – Söğüt yolunda (D-350) trafik tek yönlü işlemektedir. Uzun süreden beri yapılacağı ifade edilen duble yol bir türlü yapılmamıştır.

Yüzbinleri aşan bir turizm alanı olmasının yanı sıra geniş tarım ve ticaret hinterlandına sahip olan bölge yolunun mevcut hali nedeniyle can ve mal kayıpları yaşanmakta ve ticari aksamalara neden olmaktadır.

Bu bağlamda;

1-Antalya’yı Ege bölgesine bağlayan en önemli güzergah durumunda olan Söğüt – Fethiye arasındaki yolu duble yol yapmayı düşünüyor musunuz?

2-Söğüt – Fethiye arasında duble yol yapılması düşünülüyor ise ne zaman, ne şekillerde ve kimler tarafından yapılması planlanmaktadır?

3-Bu bölünmüş yolun bugüne kadar bitirilememesinin nedeni nedir?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık