Advert

50 kişilik kadroya 667 kişi başvurdu

Fethiye’de Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 667 kişinin başvurduğu geçişi işçi kadrosunun mülakatları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapıldı. 50 kişilik kadro için 667 kişinin başvurması sonucu salonda adeta izdiham yaşandı.

50 kişilik kadroya 667 kişi başvurdu
50 kişilik kadroya 667 kişi başvurdu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3972 kez okundu.

Muğla ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) çerçevesinde hizmetli olarak geçici süreyle çalıştırılacak işçi kadrolarına başvurular sonlandı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş-Kur’un birlikte düzenlediği 9 ay süreyle alınacak 50 kişilik geçici işçi kadrosu için 667 kişi başvurdu.

Fethiye ilk, orta ve liselerde 50 okulda 9 ay çalışacak hizmetli kadrosuna çoğunluğu kadınlardan oluşan 667 kişi başvurunca işe alımlar mülakatla yapıldı. Fethiye Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan mülakata katılanlar heyecanla sonuç bekledi. Toplum yararına program kapsamında okulların temizlik işlerinde görev yapacak vatandaşlar “İşimiz yok. İş sahibi olmak istiyoruz. 9 ayda olsa bizim için oldukça önemli yoğun bir başvuru var. Şansımızı deneyip bekliyoruz” diye konuştular.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık