Advert

Büyükşehir temizledi, Saatcı sitem etti

Fethiye’de, Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ‘Aşıklar Tepesi’ adıyla anılan seyir teraslarında yapılan temizlik çalışmalarına, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı sitem etti.

Büyükşehir temizledi, Saatcı sitem etti
Büyükşehir temizledi, Saatcı sitem etti Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 7482 kez okundu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden gençlere seslenmiş Aşıklar Tepesini kirletenlerle ortak temizlik kampanyası başlatılması çağrısında bulunmuştu. Gençlerden Başkan Saatcı’nın bu çağrısına yanıt gelmiş ve 9 Ekim Pazar günü temizlik etkinliği düzenlenmişti.

Ancak 3 Ekim Pazartesi günü Debboy Mevkii’ndeki seyir teraslarında vatandaşlar tarafından atılan çöpleri Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri temizledi. Büyükşehir Belediyesi’nin Aşıklar Tepesindeki temizliğini gazetemiz muhabiri Hülya Kulalı’ya değerlendiren Başkan Saatcı, iki belediye arasındaki koordinasyon eksikliğine de dikkat çekti.

“BÜYÜKŞEHİRLE ARADA DİYALOG VE KOORDİNASYON DİYE HİÇBİR ŞEY YOK”

İşte Fethiye Belediye Başkanı Saatcı’nın gazetemiz muhabirine yapmış olduğu sitem dolu açıklaması:

“Bizim gönlümüzden geçen orayı o hale getiren arkadaşlarımızın organize olup temizlemesiydi. Ancak 30 Mart 2014 tarihinden itibaren Büyükşehirle arada diyalog ve koordinasyon diye hiçbir şey yok. Aşıklar Tepesi iskeleye inen yol olması sıfatıyla Büyükşehir’in alanında gözüküyor. Hâlbuki Büyükşehir’in temizlik hizmeti yok. Fethiye’de Büyükşehir’in alanında gözüken başta Adnan Menderes Bulvarı, Süleyman Demirel Bulvarı, Taşyaka Yolu vs. var. Onların temizliğini Fethiye Belediyesi yapıyor. Bizim bir bildiğimiz var ki orayı temizlemiyoruz.

AMAÇ MESAJ VERMEKTİ

Biz orayı temizlemekten çekinen bir belediye değiliz. Benden öncede aynı şekilde 17 yıldır orayı Fethiye Belediyesi temizliyor. Ama biz orada bir mesaj vermeye çalışmıştık. Aslında bu mesaj da alındı. Genç kardeşlerimizle Pazar Günü hep beraber orayı temizleyecektik ama Büyükşehir Belediyesi bize hiç sormadan sanki biz orayı temizlemekten acizmişiz gibi gitti orayı temizledi. Bizim asıl amacımız orası temizlikten sonra kullanan arkadaşlara ‘bir daha kirletmeyin’ mesajı vermekti”

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık