Advert

Esnaf Odası'ndan Uyarı: Son günü beklemeyin

Fethiye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, devlete borcu olan esnaf ve sanatkarların borçlarını 31 Ekim 2016 tarihine kadar yapılandırmalarını istedi.

Esnaf Odası'ndan Uyarı: Son günü beklemeyin
Esnaf Odası'ndan Uyarı: Son günü beklemeyin Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3304 kez okundu.

Soydemir, 19.08.2016 tarihinde çıkarılan kanun kapsamında maliye, SGK, belediyeler, karayolları trafik cezaları ve esnaf odalarına olan aidat ve diğer borçların 31 Ekim 2016 tarihine kadar yapılacak müracaat ile yapılandırılabileceğini bu kanundan yararlanmak isteyenlerin işlemlerini son güne bırakmamalarını istedi.

Mehmet Soydemir, Esnaf ve sanatkarlarımızın 4B’den (esnaf bağkuru) olan prim borçlarını da bu kanun kapsamında taksitlendirme veya yapılandırma yapabileceğini Bağ-Kur prim matrahlarının yüzde 5’i kadar da indirimden yararlanacaklarını söyledi. Soydemir: “Aylık 568 lira düzenli şekilde prim borcu ödeyen esnafımız 82 Liralık indirimden yararlanacaktır. Yani 568 lira yerine 485 lira ödeyecektir. Muntazam şekilde ödemelerini yapan üyelerimizin ödemelerindeki 82 liralık kısım hazine tarafından karşılanacaktır. Bu işlem 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Devletimize ve hükümetimize esnaf ve sanatkarlarımızın sıkıntılarını gidermelerinde yardımcı olmalarından ve esnaf ve sanatkarlarımızı düşünmelerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

HABER HÜLYA KULALI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık