Advert

Saatcı, Kullukçu'nun elini sıkmadı

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıl dönümü nedeniyle Fethiye Kaymakamlığında düzenlenen tebriklerin kabulünde Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’nun elini sıkmadı.

Saatcı, Kullukçu'nun elini sıkmadı
Saatcı, Kullukçu'nun elini sıkmadı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5297 kez okundu.

Fethiye’de Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önündeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreninin ardından Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık beraberinde Garnizon Komutanı Personel Yarbay Cem Öztürk, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Veli San kaymakamlık makamında kutlamaları kabul etti. Tebrik kabul törenine Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, MHP İlçe Başkanı Cengiz Çay, Fethiye Muharip Gaziler ve şehit aileleri yardımlaşma derneği başkanı Süleyman Şahin, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Kaymakam Ekrem Çalık, Garnizon Komutanı Personel Yarbay Cem Öztürk’ü tebrik edip ellerini sıktıktan sonra Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın bayramını kutlayıp elini uzattı. Ancak Saatcı, uzatılan eli sıkmadı.

Yaklaşık 20 dakika süren kutlamanın ardından Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık gazetecilere zafer bayramıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.  Çalık, “Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan cumhuriyetimiz 15 Temmuz’da ikinci bir zafer bayramı yaşatılmıştır. Amerika ve dış güçlerin Türkiye üzerindeki oyunları içimizdeki düşmanların darbe girişimine rağmen halkımız şehitler ve gaziler vererek ülkemizin bölünmesine fırsat vermemiş cumhuriyetimiz korunmuştur” dedi.

KULLUKÇU, SAATCI ALEYHİNDE AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Fethiye’de son günlerde yaşanan “su fiyatı” tartışmalarıyla ilgili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın, şark kurnazlığı yaparak kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini ileri sürmüş ayrıca Kullukçu, başkan Saatcı’nın 2014 yerel seçimlerinden önce Fethullahçı terör örgütü cemaatine ve diğer cemaatlere abonesiz olarak su verilip verilmediğini ve Fethullah Gülen cemaati ve diğer tarikatlar ve cemaatler ile yerel seçimlerde bir seçim pazarlığı yapılıp yapılmadığı, yapılmışsa bunun karşılığında ne verildiğini sormuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Demokrat Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın cevaplaması için şunları sormuştu:

“Sayın belediye başkanımız bundan 7 ay önce ifade ettiği fakat her nasılsa 15 Temmuz darbe girişiminden sonra basına düşen tarikat ve cemaatlerin ne kadar zararlı olduğuna ilişkin açıklamaları bulunmuştur. Biz sormak istiyoruz. Acaba kendi döneminde tarikat ve cemaat yurtlarına abonesiz olarak ücretsiz su verilmiş midir? Verilmişse niye verilmiştir? Bunun karşılığında da ne alınmıştır? Yine Fethullah Gülen cemaati ve diğer tarikatlar ve cemaatler ile yerel seçimlerde bir seçim pazarlığı yapılmış mıdır? Bunun karşılığında bir bedel ya da rant verilmiş midir? Haklı olarak biz bunların Fethiye kamuoyuna açıklanması gerektiği düşüncesindeyiz. Eğer siz bir seçim pazarlığı ya da o tarikat ve cemaatten bir şey elde etmek adına bu tarikat ve cemaat yurtlarına abonesiz olarak ücretsiz su vermişseniz bunun bir cevabı olmalıdır.”

SAATCI DA ŞÖYLE CEVAP VERMİŞTİ

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’ya sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada; “Pavlov psikolojisiyle hareket edip, durumdan vazife çıkarmaya çalışan zavallı bir şahsiyet aklınca bizi karalayacak. Bak biçare; şu an tüm abone kayıtları, belgeler MUSKİ’nin elinde yani 2014 yılından önce yaptığımız ne varsa elinizde. Yaptığın iş gereği adliyenin yolunu bilirsin. Git gereğini yap. Bir meclis üyesinin gündemdeki soruşturma ile ilgili olarak gözaltına alınması ve bu yolla tarafımıza ulaşma gayreti, zavallı bir akıl ürünüdür. Makam, mevkii için, mesleğinin ahlaki kurallarına hiçe sayan, masumiyet ve cezaların şahsiliği prensibini çiğneyen, kendi çıkarları için insanlara her türlü iftirayı atan, çaresizlikten ne yapacağını şaşıran zavallıların sözcülüğüne savunan zat, unutma ki, şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır dedi. Ne kadar çırpınırsanız çırpının. Beşkaza kamuoyu neyin ne olduğunun farkında. Senin de kimlerin sözcülüğünü yaptığını elbet bu halk biliyor. Yaşadığınız, ekmeğini yediğiniz Fethiye’nin çıkarları yerine, siyasi çıkarlarını gözeten, Beşkaza’nın menfaatlerini kişisel çıkarlarına tercih eden, tavırlarınızın cevabını, elbet zamanı gelince saygıdeğer Fethiyeliler verecektir. Yaptığınız her türlü karalama ve ahlaki değerden yoksun iftiralar, Fethiyelilerin pahalı su tükettiği gerçeğini değiştirmeyecektir. Azıcık aklınız var ise, yaptığınız yanlışlardan dönersiniz. Yanlıştan dönmek de elbette bir erdemdir” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık