Advert

Caretta bahane, halkın yollarını kapatmak şahane!!

Çalış plajında bir beach, her zaman geçilen yolu kapatarak, villa tarzı otelin arkasından geçilmesine izin veriyor. Hangi yasa ile yolun kapatıldığı ise merak konusu...

Caretta bahane, halkın yollarını kapatmak şahane!!
Caretta bahane, halkın yollarını kapatmak şahane!! Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 22883 kez okundu.

Fethiye'de halkın kullanımına ait sahil veya plaj neredeyse hiç kalmadı. Halk plajlarının çoğu ücrete tabi tutulurken, bazılarına halkın girmesi bile yasak. Daha önce Çalış plajı girişlerinde bir restoran tarafından alınan ücretler kamuoyunda tartışılmış, fakat muhatapları sorunun çözümü yerine kulak arkası yaparak konuyu sümen altı etmişti. 

Benzer bir uygulama şimdi de koca Çalış plajında yaşanıyor. İnsanların sahile ulaşımını sağlayan sahil yolu Fethiye Belediyesi tarafından kapatıldı. Yolun kapatılması ile vatandaşa ait plaj otellere adeta parsellenmiş oldu. Kapatılan yollar sonrasında herhangi bir yönlendirme işaretlerinin olmaması bölgeye gelen insanların kafalarını karıştırıyor. 

Yolun kapatılması için belediye yetkilileri Caretta Caretta'lar sesten rahatsız oluyor açıklaması yaparken, bu açıklama vatandaşlar tarafından otel müşterilerinin rahatsız edilmemesi olarak okunuyor. Yani Fethiye Belediyesi, otel sahiplerinden yana tavır alarak, vatandaşın sesine kulak tıkamaya devam ediyor..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık