Advert

Şehit Fethibey, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu

Fethiye’de de kapatılan Şehit Fethibey İlköğretim Okulu bundan sonra “Fethiye Şehit Murat İnci Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi” olarak eğitim ve öğretim verecek.

Şehit Fethibey, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu
Şehit Fethibey, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 7032 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL kapsamında el konulan ve Milli Emlak’a devredilen FETÖ’nün okul, yurt ve dershanelerinin durumu bir bir belli olmaya başladı.

FETİMDER tarafından sosyal medyada paylaşılan bilgi şu şekilde. “ 19 Ağustos 2016 tarihi itibariyle, resmi yazı gereği okulumuz Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yeni ismi “Fethiye Şehit Murat İnci Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi” olarak yenilenmiş; yeni binamız da kapatılan eski “Şehit Fethi Bey” okulu olmuştur. Camiamıza hayırlı olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun”

ŞEHİT MURAT İNCİ KİMDİR?

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan 4 kız çocuğu babası Murat İnci aslen Malatyalıydı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan biri 10 aylık 4 kız çocuğu babası Murat İnci, Genelkurmay Başkanlığı önünde başına şarapnel parçası isabet etmesi sonucu şehit olmuştu. Ankara Siteler’de mobilyacılık yapan İnci’nin 16 yaşında Hümeyra, 12 yaşında Melike, 6 yaşında Melisa ve 10 aylık Mira Nur isimli 4 kızı bulunuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık