Advert

Seydikemerliler demokrasi için sokaklarda

Seydikemer Kaymakamlığı tarafından “Darbe girişimine ve Terör Örgütlerine karşı demokrasiye sahip çıkma yürüyüşü” yapıldı.

Seydikemerliler demokrasi için sokaklarda
Seydikemerliler demokrasi için sokaklarda Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2080 kez okundu.

Yürüyüş; Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, Siyasi Partilerimiz, Meslek Odalarımız, Mahalle Muhtarlarımız ve 64 mahalleden gelen vatandaşlarımızın katılımları ile gerçekleşti.

Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken; “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, Siyasi Partilerimiz, Meslek Odalarımız, Mahalle Muhtarlarımız ve 64 mahallenin katılımları ile devletimizin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden tüm terör örgütlerini ve darbe girişimini protesto etmek "Yasasın Demokrasi" demek için Cumhuriyet Meydanından başlayarak Saklıkent Kavşağına kadar demokrasi yürüyüşünü gerçekleştirdik. Bugün önemli bir gündeyiz, birliğimizi beraberliğimizi pekiştirmek için buradayız. Ülke olarak büyük bir coğrafyada yaşıyoruz ve imparatorluk bakiyesiyiz. Bu imparatorluk bakiyesinde pek çok gözü olanlar var biz Ülke ve Seydikemer olarak hep uyanık durmalıyız asla rehavet kapılmamalıyız dedi.

               Konuşmasına şiirlerle devam eden Köken bize fikir önderi olan Mehmet Akif diyor ki “"Asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek." İşte bu değerli insanlar bize sadece o dönemi değil, şuan ki yaşadığımız zaman ve durumu işaret ediyor. Ya Arif Nihat ne diyor “Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.  Değerli hemşerilerim şöyle bir düşünün bizim en kutsal varlığımız ne “ Gelinlik ve bayrağımız değimli. Biz bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkmalıyız. 
 

 Yürüyüşe katılan bizleri yalnız bırakmayan tüm seydikemerli hemşerilerime  teşekkür ederim dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık