Advert

Güreşçiler davul zurna ile karşılandı

Bu yıl 655’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar güreşlerine katılan Seydikemerli güreşçiler Seydikemer’de davul zurna eşliğinde karşılandı.

Güreşçiler davul zurna ile karşılandı
Güreşçiler davul zurna ile karşılandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2283 kez okundu.

Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Seydikemerli vatandaşlar davul zurna eşliğinde Türkiye birincisi güreşçileri karşıladılar ve konvoy halinde Seydikemer Belediyesi önüne geldiler. Seydikemer Kaymakamı Köken ve Seydikemer Belediye Başkanı Otgöz güreşçilere altın ve hediye çeki vererek tebrik etti.

Farklı ve farkında olan Seydikemer’in henüz 2 yaşında olduğunu ifade eden Köken; “İlçemiz Güreş sporunda gösterdiği başarılarda 924 ilçe arasında ilk 14 ilçe arasına girerek 910 ilçeyi geride bırakmıştır. Bu 14 ilçenin arasında sıralama yoktur. 14 İlçenin 14’üde birinci oldu. Bu durumda ilçemiz Türkiye birincisi olmuştur. Farlılık ve farkındalık oluşturma çabalarımız devam edecektir. Tüm güreşçilerimize, antrenörümüzü ve dernek başkanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Seydikemerli güreşçilerin başarısı karşısında çok gururlandığını ifade eden Seydikemer Belediye Başkanı Otgöz;“Bize bu duyguyu yaşatan, başta antrenörüm, güreşçilerim, başkanım olmak üzere ben hepsine Allah razı olsun diyorum. 14 boydan, 1 tanesi buraya geldi ise 1 yılın içinde Allah’ın izniyle bunların arkası gelecektir. Biz sadece, belediye, kaymakamlık olarak değil vatandaş olarak ta güreşçilere sahip çıkmamız lazım. Ülkemizde zor anlar yaşanıyor, savaşlarda bile bu güreş yapılmış. Bu senede yapıldı, yine zor durumdan geçiyorduk. Allah’ın izniyle İlçemize bu büyük gururu yaşattılar Allah hepsinden razı olsun. Ali kardeşimiz yine Seydikemer’li Başaltında 1.ci oldu. Başpehlivanlığa çıktı, onu da tebrik ediyorum, Allah razı olsun. Biz Belediye olarak bundan sonra bugün olduğu gibi yarında güreşçilerimizin arkasında olacağız” dedi.

Dernek kurma sürecini anlatan Seydikemer Güreş İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Yücel Özdemir, “Güreşçilerimizle birlikte Ülkemizde yapılan birçok yağlı pehlivan müsabakalarına katıldık ve pek çoğunda güreşçilerimiz kendi boylarında derece aldılar. İlçemiz Seydikemer’in güreş sporunda iddialı olduğunu kanıtladılar. Kırkpınar yağlı pehlivan güreşlerin de güreşçilerim kendilerinden söz ettirdi. Güreşçimiz Mustafa Ali Çıldan Teşvik 2.  boyunda birinci olmuştur. Güreşçimizi hepsini tebrik ederim. Bizlere her daim destek olan ve bizi bir şenlik havasında davul zurna ile karşılayan, derneğimizi kurduğumuz günden bu güne kadar bizlere her konuda destek olan Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Seydikemer Güreş Antrenörü Cemal Cumbur ise; “Biz güreşçilerimizi Seki yaylasında eğitip Seki yaylasının soğuk sularını içiyoruz. Seki yaylasının soğuk suyunu içip, Seki yaylasında otlayan hayvanların etinden beslenen güreşçilerimiz her zamanki gibi başarılı oldular. Güreşçilerimizi tebrik ederek başarıların devamını dileyerek bize destek olan Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık