Advert

Vali'den OHAL toplantısı

Vali Çiçek, Olağanüstü Hal Kararı ve darbe girişimi ile ilgili geniş katılımlı toplantı yaptı

Vali'den OHAL toplantısı
Vali'den OHAL toplantısı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1665 kez okundu.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Olağanüstü Hal Kararı ve darbe girişimi ile ilgili Muğla Valiliği Vali Özer Türk Toplantı Salonunda geniş katılımlı toplantı yaptı.

 

Toplantıda Vali Çiçek’in yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, güvenlik birim temsilcileri yer aldı.

 

Burada yaptığı açıklamada Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminden sonra Muğla’da önemli bir operasyon yürütüldüğünü ifade eden Vali Çiçek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen asker kılıklı ihanet çetesinin 18’inin yakalandığını 17’sinin ise aranma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

Operasyonun Genel Kurmay Başkanlığı, Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik birimlerinden oluşturulan özel bir ekiple yürütüldüğünü vurgulayan Vali Çiçek, “Devleti yıkmaya çalışanlar, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen unsurlar pişman edilecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu 1923’ten beri güçlü bir devlet. Vatanını, milletini ve bayrağını seven bu vatandaşlar olduğu sürece ülkemizde vatandaş iradesi, milli irade devam edecektir. Bunun için daha çok çalışacağız ve vatanı milleti böldürmeyeceğiz” dedi.

 

Düzenlenen darbe girişimden sonra vatandaşlarla demokrasi nöbeti tutulduğunu dile getiren Vali Çiçek, “Cuntacıya dersi vatandaşlarımız verdi. Vatandaş vatanımı, milletimi seviyorum dedi. Vatandaşımızın içi rahat etsin. Sıkıyönetim diye bir şey yok. OHAL bazı tedbirleri ve işleri hızlandırmak için alınan bir yöntemdir. Normal düzen devam edecek. Sadece il valilerinin yetkileri arttırıldı” diye konuştu.

Kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin yetkisinin vatandaşın huzurunu sağlamak için verildiğine dikkat çeken Vali Çiçek, “Bize verilen görev bulunduğumuz yerde işimizi en iyi şekilde yapmak. Memurlarımız pasif başarıyı daha başarılı hale getireceksiniz. İşimizi yapacağız diğer yandan mahiyetimizde çalışan, teröre destek veren memurlarımız var ise amirleri olarak gerekli soruşturmayı yaparak onları yargıya teslim edeceğiz. DEAŞ, PDY, FETÖ, PKK gibi terör örgütlerine onlara destek veren kamu çalışanlarını kurumlarımızdan temizleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Vali Çiçek, toplantıya katılan amirlere idarelerindeki bölgelerde yaşayan muhtar ve vatandaşların ihanet çeteleri görmesi halinde güvenlik güçlerine haber vermeleri konusunda daha çok dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulunmaları yönünde çağrıda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık