Advert

Şehitlerin cadde ve sokaklarına kilit parke

Seydikemer’de ilçe sınırlarında bulunan şehitlerin evlerinin bulunduğu cadde ve sokaklar, Seydikemer Belediyesi tarafından kilit parke ile kaplanıyor.

Şehitlerin cadde ve sokaklarına kilit parke
Şehitlerin cadde ve sokaklarına kilit parke Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2576 kez okundu.

Seydikemer Belediyesi tarafından ilçede şehitlerin evlerine giden sokak ve caddeler kilit parke ile kaplanıyor. Dağlıca’da geçtiğimiz Eylül ayında şehit düşen Adan Ergen’in babaocağından başlayan çalışmalar kapsamında Sabri Acar (Bayır), Nizamettin Akan (Bağlıağaç), Özgür Eldemir (Arsa), Hurşit Yekebaş (Yaka), Ferruz Zorlu (Kayadibi), Ramazan Bilgeç (Çaltıözü), Abdullah Çardak (Zorlar), Hasan Küçükçoban (Sarıyer) ve Durmuş Ölmezoğlu (Dereköy)’in babaocaklarının yolları yapılacak.

100 metre ila 800 metre arasında uzunluğa sahip cadde ve sokaklarda bölge bütünlüğü de göz önünde tutularak bağlantı yolları da yer yer çalışmaya dahil ediliyor. Örneğin halen çalışmaların devam ettiği Eşen’deki Şehit Adnan Ergen’in babaocağının bulunduğu Kocagöz Sokak’ın yanı sıra ekipler, bu sokağa bağlı Sarman Sokak, Kaya Sokak, Türkmen Sokak, Okul Sokak da kilit parke çalışması kapsamına dahil etti.

Kuruluşundan bu yana cami ve okul bahçelerine hassasiyet gösteren Seydikemer Belediyesine bağlı ekipler ayrıca, Eşen Merkez Cami çevresi ile Eşen Anadolu Lisesi bahçesinde de kilit parke çalışmaları gerçekleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık