Advert

Muğla Şehidine Ağlıyor

Van’ın Çaldıran ilçesinde teröristlerin zırhlı askeri araca bombalı ve roketatarlı saldırısında Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı (Muğlalı) Binbaşı Kıvanç Cesur’un da aralarında bulunduğu 5 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

Muğla Şehidine Ağlıyor
Muğla Şehidine Ağlıyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2861 kez okundu.

Van’ın Çaldıran ve Ağrı’nın Doğubayazıt ilçeleri arasındaki karayolunda bugün aralarında TIR’ların da bulunduğu 12 aracı ateşe veren PKK’lı teröristlerin, zırhlı askeri araca bombalı ve roketatarlı saldırısında 1’i binbaşı 5 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

BİNBAŞI KIVANÇ CESUR ŞEHİT DÜŞTÜ

Teröristlerin açtığı ilk ateşle Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı (Muğlalı) Binbaşı Kıvanç Cesur’un da aralarında bulunduğu 5 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Van’a getirilerek tedavi altına alındı. Bölgeye çok sayıda asker sevk edilerek, teröristlerin etkisizi hale getirilmesi için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Van’daki terörist saldırıda şehit düşen Muğlalı Binbaşı Kıvanç Cesur’un Menteşe ilçesindeki baba ocağı vatandaşların taziye akınına uğradı.

Van'daki terörist saldırıda şehit düşen Muğlalı Binbaşı Kıvanç Cesur'un Menteşeilçesindeki baba ocağı vatandaşların taziye akınına uğradı. Şehidin baba ocağına dev bir Türk Bayrağı asılırken, Fethiye ilçesinde haberi alan emekli öğretmen baba Remzi ve anne Feriştah Cesur saat 22.30 sıralarında Menteşe ilçesindeki evlerine geldi.

Van Çaldıran-Ağrı Doğubeyazıt karayolunda teröristlerin yoldan geçen TIR'ları ateşe vermesi üzerine olay yerine zırhlı araç ile hareket eden Çaldıran İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur'un bulunduğu zırhlı araç yoldan geçerken teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcılar patlatıldı. Patlama sonrası Binbaşı Kıvanç Cesur ve 5 asker şehit düştü. Şehit düşen Binbaşı Kıvanç Cesur'un Muğla'nın Menteşe ilçesindeki baba ocağı vatandaşlarca taziye akınına uğradı. Muğla Valisi Amir Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün şehit ailesini evlerinde ziyaret etti.

Şehit evinde Muğla Büyükşehir Belediyesi taziye çadırı kurdu.

Oğlunun şehit haberini Fethiye'de alan anne Feriştah Cesur Menteşe'deki evlerine gelişinde ağıtlar yaktı. 'Allah'ım dayanma gücü ver' diyerek ağıtlar yakan anne Feriştah Cesur'u yakınları sakinleştirdi. Şehit Binbaşı'nın naaşının bugün Van'da düzenlenecek askeri törenin ardından uçak ile Konya'ya geleceği ve buradan Eskişehir'de oturan eşini alarak Dalaman Havalimanına gelmesi bekleniyor. Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur'un bugün öğleden sonra şehitlik mezarlığında toprağa verilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık