Advert

Dikkat! Ekmeğinizden altın çıkabilir

Muğla’nın Fethiye İlçesinde 7 aydır fırın işleten Ahmet Sırmalı, diğer fırıncılardan farklı olabilmek için ‘Bu ekmekte altın var’ kampanyası başlattı. 23 Mayıs’tan itibaren başlayacak kampanya kapsamında haftada 2 gün ekmeğin arasında çeyrek altın konulacak.

Dikkat! Ekmeğinizden altın çıkabilir
Dikkat! Ekmeğinizden altın çıkabilir Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 8206 kez okundu.

Sırmalı fırın işletmecisi Ahmet Sırmalı, 23 Mayıs tarihinden itibaren haftada 2 gün ekmeğe çeyrek altın koymaya başlayacaklarını ifade etti. Sırmalı, kampanyayı ne kadar devam ettireceklerine dair bir süre belirlemediklerini söyledi.

Fethiye’de fırın işletmeciliği yapanların oldukça fazla olduğunu, diğer fırınlardan farklı olmak istediklerini ifade eden Sırmalı, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Burası 7 aylık bir işletme. Fethiye’de fırın sektörü işletmeciliği yapan oldukça fazla. Hem onlardan bir farkımızın olması hem de müşterilerimizin dikkatini çekerek iyi bir reklam yapmak istedik. Ekmekle ilgili nasıl farklı bir şey yapabilirim diye çok düşündüm. Fiyatları indirmek rekabet ortamına yol açıyor. Ben bunu istemediğim için internette araştırma yaptım ve bu şekilde bir kampanyayı başka bir fırıncının yaptığını öğrendim. Bende bunun üzerine böyle bir kampanya yapmak istedim.”

Kampanyanın başladığı günden itibaren satışların aratacağına inandıklarını belirten Sırmalı şunları söyledi:

“23 Mayıs tarihinden itibaren bizden ekmek alan müşterilerimize haftada 2 gün olmak şartıyla ekmeğin içinde yanmaz bir kağıt içerisinde çeyrek altın kazandıracağız. Bu kağıtla işletmemize gelen müşterimize bizde kazandığı çeyrek altını vereceğiz. Müşterilerimiz kampanyadan memnun olursa, dönüşü bize daha güzel olursa her gün bir altın kampanyası da yapabiliriz. Dönüşlerin iyi olacağına ümit ediyorum. Çünkü halkımız çoğunlukla kampanyaları destekliyor ya da talep oluyor.”

ALTIN KAZANANLARI FOTOĞRAFLAYACAKLAR

Fırında günlük 2 bin ekmek sattıklarını dile getiren Sırmalı, kampanyaya inanmayanların inancını kazanmak içinde çözüm bulduklarını anlattı. Sırmalı, “Bu kampanyaya inanmayan vatandaşlarımız da oluyor. Fırına gelip ekmek alan kişiye altın çıktığında bize o altını almaya geldiğinde o kişiye altını teslim ederken fotoğraf çekip oluşturduğumuz köşemizde müşterilerimizin fotoğraflarını yayınlayacağız” diye konuştu.

Fırına ekmek almaya gelen Mehmet Göksu ise kampanyayı ilginç bulduğunu, altının kendisine çıkması halinde çok mutlu olacağını kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık