Advert

Türkiye'de ilk defa Muğla'da

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de bir ilk olan Engelli Aileler için Kısa Mola hizmetini hayata geçirdi.

Türkiye'de ilk defa Muğla'da
Türkiye'de ilk defa Muğla'da Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1991 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal ve vatandaş odaklı hizmetleriyle Türkiye’de ilkleri yapmaya, vatandaşlarının daha çağdaş, daha modern bir Muğla’da yaşaması için projeler üreterek hayata geçirmeye devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Engelli Aileleri Kısa Mola Tesisi açılışına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Muhtarlar Birliği Derneği Başkanı Şükrü Arık, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç açılışta yaptığı konuşmada, Muğla’da evde bakım hizmeti, hasta nakli, engelli nakli, destek kart, engelli plajı gibi birçok yeni ve çağdaş projeyi Muğla’da hayata geçirdiklerini, bu yeni projeyle engelli bireylere sahip ailelere kendilerine zaman ayırabilmeleri için kısa bir mola verdireceklerini söyledi. Ailelerin engelli bireylerini uzman ekiplere emanet ederek özel işlerine zaman ayırabileceklerini söyleyen Hacı Koç tesisin engelli bireylerin sıkılmadan vakit geçirebilecekleri şekilde tasarlandığını belirtti.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin engelli ailelere kısa mola hizmetinin çok anlamlı ve özel bir hizmet olduğunu, bu projeyle engelli ailelerinin herhangi bir işlerinde engelli bireylerini güvenle bırakabilecekleri bir tesise sahip olduklarını söyledi ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Engelli Ailelerine Kısa Mola hizmetinin engelli bireylerin ve engelli aileleri için yeni bir hizmet olduğunu, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bu yararlı ve örnek bir proje için teşekkür etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Engelli Ailelerine Kısa Mola Hizmeti’nden yararlanmak için vatandaşlarımızın 444 48 01 numarasından sonra 7’yi tuşlayıp en az bir gün öncesinden randevu alması gerekiyor. Engelli Ailelerine Kısa Mola Hizmeti günde 12 engelli ailesine hizmet verebilecek ve engelli ailelerimiz engelli bireylerini ayda 4 defa 3 saatliğine tesise  bırakabilecekler.

Açılışta ayrıca Engelli bireylerle sanat eğitimi çalışmaları kapsamında hazırlanan resim sergisi açılışı yapıldı ve katılımcılara teşekkür belgesi verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık