Advert

Babadağ Teleferik Projesi hayal olmaktan çıktı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Babadağ Teleferik Projesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Babadağ Teleferik Projesi hayal olmaktan çıktı
Babadağ Teleferik Projesi hayal olmaktan çıktı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 6798 kez okundu.

Babadağ Teleferik Projesine ilişkin açıklamada bulunan Akif Arıcan, sürecin planlanan şekilde devam ettiğini ifade etti. Babadağ Teleferik Projesinin ortalama 50 milyon liraya mal olacağını ifade eden Arıcan, yılda 300 ila 700 bin arasında kişinin teleferikle Babadağ’a çıkacağının öngörüldüğünü belirtti. Arıcan, öngörülmeyen bir engelle karşılaşılmaması halinde ortalama 3 ay içinde Babadağ Teleferik Projesinin ihalesinin yapılacağını kaydetti.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Babadağ Teleferik Projesine ilişkin yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizin bir hayalini daha gerçekleştiriyoruz. İlçemizde turizmi 12 aya çıkarmak amacıyla başladığımız Babadağ Teleferik projesinde sona yaklaşıyoruz. Odamızın şirketi Güç Birliği tarafından yürütülmekte olan Babadağ Teleferik Projesinin önündeki engelleri bir bir aşıyoruz. Babadağ Teleferik Projesinin gelişim planının Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından onaylanmasının müjdesini vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı nezdinde yürüttüğümüz çalışmalarda nihayet belli bir sonuca ulaştı. Babadağ Teleferik Projesi ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığına sunduğumuz gelişim planı çerçevesinde Babadağ’da yapılacak olan teleferik başta olmak üzere tüm tesisler Orman ve Su işleri Bakanlığınca onaylandı.”

Pistler telesiyejle birbirine bağlanacak

“Projemize kattığımız yeni unsurlar var. Bunlar 1700, 1800 ve 1900 pistlerini birbirine bağlayan telesiyejler. Bunların imar planı değişikliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra ihale aşamasına geçilecek. Projemiz şu anda öngördüğümüz süreçte, rayında yürütülmekte. Sizlerin de desteği ile teleferik projesini Fethiye’ye kazandıracağız. Bunu hayal olmaktan çıkartacağız.”

 

Arıcan’dan Babadağ Teleferik Projesine katkı sunanlara teşekkür

“Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Hasan Özyer’e; Orman Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığımız görüşmelerde bizzat yanımızda bulunan ve tüm süreci takip eden Milletvekilimiz Sayın Nihat Öztürk’e; Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın çok saygı değer bürokratları Orman Genel Müdürümüz Sayın İsmail Üzmez’e; Orman Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet İpek’e; Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Emin Şimdi’ye; Orman Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelik ve ekibine; Fethiye Orman İşletme Müdürümüz Sayın Gürhan Zorlu’ya; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr.Osman Gürün’e ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ayşe Ünal’a; Çevre ve Şehircilik Muğla il Müdürümüz Sayın Uğur Şeren ve tüm çalışanlarına;

Fethiye Belediye Başkanı Sayın Behçet Saatcı’ya ve İmar Müdürümüz Güzide Özkaya’ya; Babadağ teleferik projesinde 2011 yılında birlikte yola çıktığımız yönetim kurulu üyeleri, meclis üyelerine ve çok kıymetli oda çalışanlarına; Ayrıca bu projenin yürütülmesinde bana destek olan Yönetim Kurulu ve meclis üyelerimize, Odamızın çok kıymetli çalışanlarına; Güç Birliği Şirketinde yer alan tüm ekip arkadaşlarıma; İmar Planı sürecimizi yürüten Yüksek Şehir Plancı Sayın Ercan Çınaroğlu’na; Teknik müşavirlik hizmetini veren Serse Teleferik Limited Şirketi Yetkilisi Sayın Selçuk Esiner ve ekibine; Proje koordinatörlüğünü yürüten Oda Genel Sekreterimize ve adını burada sayamadığım pek çok paydaşımıza en içten teşekkürlerimi sunarım. Tüm bunların yanı sıra bu uzun ve zorlu süreçte hiçbir zaman desteğini esirgemeyen, çalışmalarımızda her zaman her zaman motive edici yaklaşım sergileyen Odamızın değerli üyelerine teşekkürü bir borç bilirim. Bundan sonraki süreçte aynı heyecanla projemize devam ederek halkımızla birlikte en kısa zamanda projenin temelini atacağız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık